Марица загуби като гост на Миньор с 0:1 след дузпа (ВИДЕО)

Силен мач за вратаря на пловдивчани Илия Николов, перничани стъпиха временно на върха

Марица (Пловдив) загуби гостуването си на Миньор с минималното 0:1. Срещата бе от междинния 16-ти кръг във Втора лига. Пловдивчани имаха своите шансове в срещата, особено през първото полувреме, когато тимът на Николай Димитров пропусна шансовете си да излезе напред в резултата и да прати развитието на мача в друга посока. Домакините, които имат само една загуба до тук в шампионата, успяха да спечелят 3 точки благодарение на точно изпълнена дузпа от Методи Костов в 48-та минута.

Янко Ангелов пропусна двубоя за Марица, заради наказание за натрупани жълти картони.

Кършиякалии изиграха добро първо полувреме и само липсата на шанс попречи на пловдивчани да поведат, след като създадоха по-чистите положения. Илия Николов изигра поредния си силен мач на вратата на „жълто-сините“.

За домакините на два пъти Християн Казаков и Божидар Васев стреляха неточно в началото на първата част.

В 35-та минута Ангел Грънчов засече с глава хубаво центриране на Александър Праматаров, но топката премина на няколко сантиметра от страничната греда. В 43-та минута Станислав Маламов получи в малкото наказателно поле и отигра технично, ударът премина през защитник и вратаря на домакините, но друг бранител на домакините изчисти от голлинията и запази нулевото равенство. Това бе и най-чистото положение от началото на мача.

Второто полувреме започна с лека дузпа в полза на домакините, за задържане на Божидар Васев от Симеон Вешев. Методи Костов бе точен и отбеляза единствения гол в мача.

До края на мача домакините се върнаха в отбрана, като разчитаха на бързи флангови атаки. При една от тях Илия Николов излезе и пресрещна състезател на домакините, предотвратявайки гол. Перничани се отбраняваха добре и не оставиха много шансове на „жълто-сините“.

На два пъти Милен Танчев стреля опасно към вратата на домакините, но вратарят се справи. При по-опасното положение, в 64-та минута, той проби самостоятелно и стреля, но стражът бе на правилното място. В 68-та минута Веселин Марчев също шутира от границата на наказателното поле, но стражът на Миньор улови. В края на срещата голови положения липсваха.

И в този мач маричани получиха солидно количество жълти картони от рефера, без играта да бъде груба, а често те бяха незаслужени. Това започва да оказва все по-голямо значение за окомплектоването на състава, който в последните си мачове бе лишен от състезатели именно заради наказания.

Така Марица загуби този двубой и остава с 24 точки в своя актив, заемайки 9-то място в класирането с мач по-малко. Перничани избязоха временно на първото място с 35 точки. В неделя предстои нов тежък мач за „жълто-сините“ – домакинство на лидера Етър. Срещата е по обяд, от 12:45 часа, на стадион „Марица“ и ще се излъчва пряко по Диема спорт.

МАРИЦА: Илия Николов, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев (Илиян Йорданов) , Георги Иванов, Александър Праматаров (Сами Мехмедов), Веселин Марчев, Мартин Газиев (Милен Танчев), Станислав Маламов (Айкут Янъков), Валери Домовчийски, Мариян Тонев. РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Йордан Пейчинов, Теодор Фърков. Треньор: Николай Димитров

МИНЬОР: Даниел Леонтиев, Андреас Васев, Антон Славчев, Георги Купенов, Четин Садула, Емил Ценов (Веселин Васев), Божидар Васев (Любомир Христов), Християн Казаков, Добромир Бонев (Иван Вълчанов), Методи Костов, Ивайло Иванов (Виктор Райчев). РЕЗЕРВИ: Алекс Георгиев, Павлин Чиликов, Кристиян Слишков. Треньор: Христо Янев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Александър Праматаров, Ангел Грънчов, Мартин Газиев, Симеон Вешев, Валери Домовчийски, Георги Иванов (МАР); Виктор Райчев (МИН)

Съдийски състав: ГС: Ивелин Занев (Русе), АС: Милен Арабаджиев (В.Търново) и Деян Войков (Русе), 4-ТИ: Стилян Колев (В.Търново), Делегат: Евгени Йорданов (Кюстендил), СН: Владимир Владимиров (Кюстендил)