Марица загуби с 0:1 като гост на Гигант (Съединение)

„Жълто-сините“ се оплакаха от съдийството на Адриян Сюрджиев от Смолян, капитанът Даниел Спасов бе изгонен за 2 жълти картона

Марица (Пловдив) загуби с 1:0 гостуването си на Гигант в Съединение в мач от 8 кръг от шампионата в Трета лига – Югоизточна група.

„Жълто-сините“, от чиито редици липсваха няколко основни състезатели, не изиграха добър мач, а ударите и положенията пред противниковата врата почти липсваха. За това спомогна и “съдийството” на рефера Адриян Сюрджиев от Смолян, който бе най-слабия на терена. Той така накъса играта на пловдивчани, че те не успяваха да преминат и 10 метра от терена без играта да се спре. Освен това успя да нашари почти целия тим на Марица с жълти картони, а капитанът в този мач Даниел Спасов бе изгонен в 75-та минута за получени два жълти.

Това упражнение Сюрджиев от Смолян прави за втори път, след като и срещу Карнобат сътвори същото. Съдийската тройка за втори път “ръководи” мач на Марица, жалваха се от пловдивския клуб.

Домакините, пределно мотивирани като за финал, не бяха възпрепятствани от подобни действия и създадоха 5-6 чисти положения, като и гредите бяха препядствие за тях. Реализираха едно от положенията си – в 12-та минута Тодор Тодоров вкара единствения гол в мача, с който те заслужено спечелиха. Обезверени маричани така и не успяха да застрашат сериозно вратата на домакините и загубиха от Гигант. Голяма част от отбора на домакините е съставен от бивши играчи на Марица.

Марица запазва третата си позиция с 16 точки в класирането. Лидер е Загорец с 21 точки и мач по-малко, втори е Созопол с 20. След две поредни гостувания Марица е домакин на Борислав (Първомай) в следващия кръг. Двубоят е на 28 септември, от 17:00 часа, на стадион “Марица”.

21 септември 2019 г., събота, 17:00 ч / VIII кръг:
Гигант (Съединение) - Марица 1921 (Пловдив)               1:0 (1:0)
Борислав 2009 (Първомай) - Родопа Смолян (Смолян)         3:1 (1:1)
Розова долина (Казанлък) - Черноморец 1919 (Бургас)       2:1 (1:1)

5. Черноморец 1919 (Бургас) 8 4 2 2 13:8 14
6. Миньор (Раднево) 8 4 2 2 12:5 14
7. Свиленград 1921 (Свиленград) 8 3 2 3 11:9 11
8. ФК Хасково 1957 (Хасково) 7 3 2 2 11:9 11
9. Гигант (Съединение) 8 3 2 3 10:9 11
10. Левски (Карлово) 8 3 2 3 9:11 11
11. Борислав 2009 (Първомай) 8 3 2 3 14:15 11
12. Атлетик (Куклен) 7 3 0 4 6:9 9
13. ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 8 2 1 5 6:14 7
14. Димитровград 1947 (Димитровград) 8 1 3 4 8:21 6