Марица загуби с 1:2 от Каспий в Анталия (ВИДЕО)

Мариян Тонев отбеляза за пловдивчани от дузпа в 59-ата минута

Отборът на Марица (Пловдив) претъпя загуба в първата си контрола на турска земя. Пловдивчани отстъпиха с 1:2 на казахстанския Каспий, като и трите попадения паднаха преди почивката.

Елмаз Арменов откри резултата в 18-ата минута, а в средата на първата част Йеркебулан Нургалеев удвои аванса на своя тим. Малко преди да измине половин час игра Мариян Тонев намали изоставането на „жълто-сините“, след като реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Станислав Маламов.

Второто полувреме беше равностойно и двата отбора не стигнаха до нов гол.

Това бе втора проверка за тима, воден от Николай Димитров, по време на зимната подготовка. Преди 5 дни Марица отстъпи на Локомотив (Пловдив) с 1:3.

Първата опасност в мача се откри пред казахстанския отбор. Футболистите на Каспий изпълниха късо ъглов удар, след което последва центриране към наказателното поле и изстрел с глава. Той обаче не бе достатъчно силен и Илия Николов улови топката без проблем.

Каспий откри резултата в 18-ата минута. Казахстанците организираха постепенно нападание, при което кълбото беше изсипано в пеналтерията, а играч в синьо намери от воле свой съотборник, който от близко разстояние нямаше как да сбърка на опразнената врата.

В средата на първата част Каспий удвои своя аванс. Йеркебулан Нургалеев бе намерен зад гърба на противниковата защита и хладнокръвно преодоля стража на пловдивчани за 2:0.

В 29-ата минута Марица получи възможност да изпълни дузпа, след като бе извършено нарушение срещу Станислав Маламов в наказателното поле.
Мариян Тонев застана на бялата точка и прати вратаря на казахстанците в обратния ъгъл, с което намали изоставането – 1:2.

Малко по-късно българският тим получи страхотна възможност да възстанови равенството, след като стражът на Каспий действа неразчетено и напусна вратата си, но играчите на Николай Димитров не успяха да се възползват.

Второто полувреме започна равностойно, като в първите минути липсваха опасности пред някоя от двете врати.

Постепенно Марица пое инициатива и на няколко пъти обстрелва противниковия страж, на когото обаче не му се наложи да се намесва.

Източник: sportal.bg