Марица загуби с 1:3 като гост на Лудогорец II

Кършиякалии удариха 2 греди, Айкут Янъков от дузпа вкара почетния гол накрая

Марица (Пловдив) загуби с 1:3 гостуването си на Лудогорец II в среща от 12-ти кръг на Втора лига. Мачът бе първи за „жълто-сините“ след шампионатната пауза и отложения мач от предишния кръг.

Възпитаниците на Николай Димитров имаха своите шансове в мача, но късметът обърна гръб на пловдивчани. Мариян Тонев не успя да реализира от около 11 – 12 метра фронтално срещу вратата през първото полувреме. През второто на два пъти гредите помогнаха на домакините след удари на Айкут Янъков и Веселин Марчев.

Единственото попадение в мача за Марица дойде в продължението на мача, като точен от дузпа бе Айкут Янъков. За Лудогорец II отбелязаха Илкер Будинов в 27-та и 48-та минута и Владислав Найденов в 80-та.

Двата отбора си размениха позициите в класирането, като Марица е на осмо място с актив от 17 точки. На 16-ти октомври, събота, Марица е домакин на Хебър в дербито на 13-ти кръг, а срещата ще бъде предавана по Диема Спорт.