Марица загуби с 1:3 от лидера Царско село

Преследвачът Ботев (Враца) разби с 5:0 Лудогорец-2

Отборът на Марица (Пловдив) загуби домакинството си на лидера във Втора лига Царско село  с 1:3. Загубата остави “жълто-сините” под чертата в класирането с 30 точки, а тимът ще търси победи в оставащите три мача до края на сезона, за да остане в групата. Преследвачът на лидерите Ботев (Враца) пък разби с 5:0 Лудогорец-2 и продължава да бъде на 2 точки зад тях.

в 13-та Божидар Кацаров отбеляза за 0:1 с диагонален удар, при който вратарят на пловдивчани закачи топката, а после тя се удари и в страничната греда и бавно се търкули зад голлинията. В 25-та гостите удвоиха чрез капитана си Светослав Диков, който реализира отблизо.

В 56-та минута Джунейт Яшар изпълни много добре пряк свободен удар, но вратарят Здравков се разтегна и изби. Капитанът на Марица Костадин Дяков бе най-съобразителен и от близо отбеляза за 1:2.

“Жълто-сините” се опитаха до края на мача да стигнат поне до равенство. В 59-та минута Рангел Игнатов навлезе по фланга пробягвайки над 50 метра, но ударът му премина покрай вратата. В 65-та минута, след грешка в отбраната на пловдивчани двама състезатели в розов екип останаха очи в очи с Илия Николов, който успя да избие отправения удар с крак. В 71-та минута Светослав Диков се озова сам срещу Николов, но вратаря спаси. Марица продължи да търси равенството, но трудно стигаше до голови удари в края на мача, а в 89-та минута гостите убиха интригата с нов гол дело на Павел Петков.

В оставащите три двубоя до края на сезона Марица ще търси три победи, за да остане в групата. Следващата седмица “жълто-сините” гостуват на вече изпадналия Созопол, който пък е с нов треньор – Маргарит Димов, който е брат Румен Димов. Последното домакинство на пловдивчани е срещу Ботев (Гълъбово), а в последния кръг Марица гостува в Разград на Лудогорец-2. Към момента тимът от “Кършияка” изостава с 3 точки от отборите над чертата.

28 април 2018, събота, 17:00 ч / XXVII кръг:
Несебър (Несебър) - Струмска слава 1927 (Радомир)         0:0
Нефтохимик 1962 (Бургас) - Литекс (Ловеч)                 1:1 (1:1)
Марица 1921 (Пловдив) - Царско село 2015 (София)          1:3 (0:2)
Оборище (Панагюрище) - Ботев (Гълъбово)                   2:0 (0:0)
Ботев (Враца) - Лудогорец 1945 II (Разград)               5:0 (1:0)
28 април 2018, събота, 18:30 ч / XXVII кръг:
Черноморец (Балчик) - Поморие (Поморие)                   1:1 (0:0)
Монтана 1921 (Монтана) - Созопол (Созопол)                2:1 (1:1)