Марица загуби с 2:4 от Лудогорец II в контрола

Вратарят Илия Николов спаси дузпа, мачът премина два пъти през обрат

Марица загуби с 2:4 от Лудогорец II в четвъртата си контролна среща. Двубоят се игра на стадиона в село Оризари.

Още в 6-та минута Илия Николов спаси дузпа, осъдена за случайна игра с ръка, доказвайки за пореден път, че е специалист по наказателните удари. Той успя да спаси и добавката.

В 27-та минута Лудогорец II излезе напред в резултата с гол на Бранимир Костадинов.

През втората част Марица стигна до обрат след голове на Мариян Тонев и Станислав Маламов. Младият нападател на „жълто-сините“ Мариян Тонев реализира попадение в четвърти пореден мач. Той бе точен в 58-та минута, след като получи пас от Сами Мехмедов, обърна се и стреля под ъгъл спрямо вратата, финтирайки и защитник.

В 70-та минута Станислав Маламов навлезе от ляво в наказателното поле и подаде на Симеон Вешев, който му върна с пета. Маламов среля, топката се отби в гредата и се върна при него. Последва удар с глава, който бе точен и резултатът стана 2:1.

В последствие в състава на пловдивчани бяха извършени множество смени, а тимът допусна обрат в края на мача, който завърши при резултат 2:4. Пет минути преди края на редовното време Лудогорец II изравни с попадение на Хидает Хюсеин. В 87-та минута Петър Георгиев отбеляза красив гол, след като от около 25 метра заби топката в сглобката на вратата за 3:2.

Две минути по-късно Петър Георгиев центрира остро от корнер и в настъпилото разбъркване бранител на пловдивчани си отбеляза автогол за крайното 4:2.

Поради контузии участие в срещата не взеха Айкут Янъков, Мартин Газиев, Мартин Лазов и Милен Танчев.

Следващата контролна среща за възпитаниците на треньора Николай Димитров е срещу Оборище (Панагюрище) на 17 юли.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Ангел Грънчов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Сами Мехмедов, Веселин Марчев, Валери Домовчийски, Станислав Маламов, Симеон Вешев, Мариян Тонев (Петър Начев, Илиян Йорданов, Георги Георгиев, Александър Праматаров, Борислав Дончев, Теодор Фърков, Георги Иванов, Христиан Димитров)