Марица загуби с гол от дузпа и пропусна такава срещу Струмска слава

Гостите останаха с 10 души още в 35-ата минута, Венци Гюзелев не вкара дузпа в 42-ата

Марица загуби с 0:1 при домакинството на Струмска слава в 19-ия кръг във Втора лига. Това бе първо поражение за „жълто-сините“ през новата година и то дойде доста злощастно.

В 12-та минута Николай Колев игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Ивайло Стоянов превърна в гол и гостите поведоха в резултата.

В 35-та минута Каранейчев беше изгонен, след като ритна без топка Атанас Ташолов в средата на терена и Струмска слава остана с 10 души на терена.

В 42-та минута Димитър Петков фаулира Венцислав Гюзелев в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която обаче потърпевшият пропусна.

Малко по-късно Свилен Щерев стреля, топката мина между краката на вратаря на Струмска слава, но излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Мирослав Пушкаров засече топката с хубав удар от воле, но Костадинов отново спаси.

Марица е на 8-то място в класирането с 25 точки, а Струмска слава е на 14-то място с 21.

Снимка: sportenplovdiv.com