Мартин Камбуров наказа Локо 2 пъти, Берое победи с 2:0 на „Лаута“ (ВИДЕО)

Нападателят вече има 235 гола, „черно-белите“ останаха на петото място

Берое победи с 2:0 като гост Локомотив (Пловдив) в мач от 29-я кръг на Първа лига. И двете попадения за старозагорци отбеляза легендата на пловдивчани Мартин Камбуров, който вече е с 235 гола в българския шампионат и се приближава все повече до вечния рекорд на Петър Жеков, който е с 253 – само 18 гола делят Императора от изравняване.

Локомотив (Пловдив) започна вихрено мача. Още в първата минута Малонга стреля по диагонала, но в аут. Четири след това Петър Витанов получи топката в наказателното поле, но миг преди да стреля тя му беше изчистена от краката в корнер. В 13-ата Умарбаев центрира от свободен удар в наказателното поле, но ударът на Масоеро с глава мина над вратата.

След половин час игра Илко Пиргов спаси хубав удар от дистанция на Макута. В 35-ата минута Николай Николаев извърши нарушение в близост до тъча. Макута опита директен удар, но Малонга изби в корнер. Две по-късно Ганев пресече центриране на Томашевич. В следващата атака на домакините Алмейда и Малонга играха последователно с глава, но топката излезе в аут.

В края на полувремето легендата на Локомотив Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Пиргов, но ударът му срещна стената.

Постепенно силите на домакините свършиха и в 57-ата минута те допуснаха гол. Октавио бе съборен в наказателното поле и съдията даде дузпа. Зад топката застана Мартин Камбуров, който я прати в центъра на вратата за 234-я си гол в българския елит.

В 72-ата минута Камбуров бе изведен зад отбраната, но стреля в главата на Пиргов. Четири по-късно Александър Цветков проби по левия фланг, след което стреля, а Камбуров чукна леко топката, насочвайки я във вратата за 235-ото си попадение в елита и 16-о от началото на сезона.

В 88-ата минута играчите на Димитър Димитров получиха правото да изпълнят свободен удар. Макута стреля, но топката срещна стената.

Така носителят на Купата остана на пето място в класирането 2 кръга преди края на плейофите в първата шестица с актив от 50 точки, докато Берое събра 46 и си остава на шестото място.