Мартин Камбуров с гол №215 в елита (ВИДЕО)

Главен виновник бе пловдивският рефер Георги Кабаков, отсъдил несъществуваща дузпа за победата на Берое с 1:0 във Враца

Берое победи като гост Ботев (Враца) с 1:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Голът отбеляза Мартин Камбуров от дузпа в 23-ата минута. За негов асистент обаче може да се брои пловдивският рефер Георги Кабаков, който отсъди наказателния удар без да има никакво нарушение и дори докосване срещу Вандерсон.

Интересно е дали Кабаков, който е рефер №1 на Пловдив за 2017-а година, ще ръководи по същия начин мача от Шампионската лига между Валенсия и Манчестър Юнайтед.

Този успех след двете поредни загуби върна Берое на четвърто място с 33 точки, преди мача на Ботев (Пловдив) срещу Витоша в понеделник. Ботев (Враца) остава на осмо място с 24 точки.

По-рано днес Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 2:0 и с 30 точки заема шесто място, а Левски надделя с 2:1 над Етър и временно е втори с 41 точки. В края на мача реферът Никола Попов отмени гол на гостите, а Краси Балъков обяви, че вече е готов заради подобни безобразия да си тръгне от България.

Снимка: beroe.bg