Мартин Камбуров с гол №228, Берое бие с 2:0 Царско село (ВИДЕО)

Марто вече е само на 25 попадения от едноличния рекордьор Петър Жеков

Берое победи Царско село с 2:0 в мач от 20 кръг на Първа лига и последен за 2019 година. След нулева първа част Мартин Камбуров откри резултата в 68-та минута със своя гол номер 228 в елита. Той е само на 25 попадения от едноличния водач в класацията Петър Жеков със своите 253.

Цветков изведе Камбуров зад отбраната, нападателят финтира вратаря и прати топката в мрежата за 1:0. Минута след това отново той застраши вратата на гостите, но Плесид спаси удара на нападателя.

Ибрахима Конте удвои преднината на „зелено-белите“ в 77-та минута.

В класирането Берое излезе на осмо място с 28 точки, колкото има и Арда. отборът от Кърджали направи 1:1 като гост на Черно море. Ботев е на девета позиция с 3 точки по-малко, като в неделя гостува на последния Витоша (Бистрица).