Мартин Камбуров с гол №229 в елита! (ВИДЕО)

Берое победи Етър с 2:0 и влезе в Топ 6

Берое победи Етър с 2:0 при подновяването на шампионата в среща от 21 кръг на Първа лига.

През първата част Берое владееше инициативата, съперникът също имаше своите възможности, но до гол не се стигна. През втората част играта на терена не се промени много и „зелено-белите“ продължиха да атакуват, създадоха редица опасности.

Головете обаче паднаха в самия край на мача. Първо Октавио откри в 88-та минута, а Камбуров оформи крайното 2:0 след гол с глава в добавеното време. Това бе попадение номер 229 за нападателя в елита!

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на старозагорци Петко Петков.

Победата изкачи Берое на шестото място в класирането с актив от 31 точки, с 1 повече от Славия, като „белите“ гостуват на Арда утре.

Черно море победи с 2:0 като гост Дунав (Русе) и „моряците“ вече са на петата позиция с 32 точки. Головете за успеха вкараха Патрик Андраде и Матиа Курьор.