Мартин Камбуров с гол №231, Берое с класика над Черно море (ВИДЕО)

Старозагорци си гарантираха мястото в Топ 6, варненци с претенции към рефера Станислав Тодоров

Берое победи Черно море с класическото 3:0 в мач от 25 кръг на Първа лига. По този начин „зелено-белите“ гарантираха своето място в Топ 6.

Мартин Камбуров откри резултата в 29-та минута след точно изпълнена дузпа и попадение номер 231 в елита.

Гостите останаха с човек по-малко в 36-та минута, когато Стефан Станчев получи втори жълт картон и бе отстранен от игра.

Алиун Фал удвои преднината на домакините в 44-та минута. Крайният резултат бе оформен от Зоран Йосипович, който се разписа в 86-та минута.

Гостите обаче имаха претенции към рефера Станислав Тодоров, който подарил дузпата, показал пресилен първи жълт картон на Станчев и направил още куп поразии на „моряците“.

Двата тима ще изиграят по още един мач преди плейофите. „Моряците“ приемат изпадналия вече Витоша, докато старозагорци гостуват на Славия. Дори да финишират с еднакъв актив, предимството е на страната Берое, който има по-добри показатели в преките двубои – 0:2 във Варна и 3:0 в Стара Загора.