Мартин Камбуров вгорчи неофициалния дебют на Белия (ВИДЕО)

Берое победи Арда с 1:0, ЦСКА се наложи над Ботев (Враца) с 2:0

Берое победи Арда с минималното 1:0 в последната контрола на двата отбора преди подновяването на сезона в Първа лига.

Голмайсторът в Стара Загора бе познат – Мартин Камбуров, който развали дебюта на Николай Киров начело на гостите от Кърджали. Опитният нападател реализира още в 17-ата минута, когато бе над всички в наказателното поле и засече с глава центриране отдясно.

В 22-ата минута той отново можеше да се разпише, този път с шут от средна дистанция, но Иван Караджов спаси.

В 37-ата пък Иван Коконов вкара за Арда, но то бе отменено заради засада, а две минути преди почивката Караджов отново показа завиден рефлекс, за да отрази удар отблизо с глава на Алиун Фал.

След почивката играчите на Арда контролираха действията на терена и малко след подновяването на играта Ахмед Осман се опита с далечен удар от над 35 метра на прехвърли стража на Берое. Топката обаче срещна страничния стълб и не успя да влезе в мрежата.

Централният защитник Милен Стоев се включи в две статични положения за Арда, като отправи опасни удари с глава, които минаха близко до вратата на старозагорци.

В 80-та минута Лукас напредна от дясно в половината на Берое, намери Ахмед Осман, който от границата на наказателното поле отново застраши вратата на домакините. До края на мача играчите на гостите натискаха своя съперник, но резултатът остана непроменен.

Идния уикенд Арда гостува на Дунав в събота от 17:00 часа, докато Берое приема Черно море в неделя от 20:30.

ЦСКА спечели с 2:0 контролата срещу Ботев (Враца), която се игра на ст. „Българска Армия“. „Червените“ успяха да пречупят съперника си с две попадение след 77-ата минута. Дотогава двата гостите се държаха и дори пропиляха няколко добри възможности да вкарат.

Австралиецът Томи Юрич откри резултата от дузпа, а 2 минути по-късно той изведе Греъм Кери сам срещу вратаря, ударът му  бе избит с крак, но след рикошет в крака на хвърлилия се на шпагат Ангел Лясков тя се отклони и влезе в мрежата за 2:0.

На трибуните бе собственикът на „червените“ Гриша Ганчев в компанията на Димитър Пенев, Пламен Марков и Георги Велинов. Националният селекционер Георги Дерменджиев също беше заел мястото в ложата на стадион „Българска армия“.

Сериозен проблем се стовари върху главата на треньора на гостите Антони Здравков. Атанас Зехиров, който беше записан в титулярния състав, се контузи на загрявката. Наложи се на негово място да започне Андреас Васев.

ЦСКА гостува на Витоша (Бистрица), а Ботев (Враца) – на съименника си от Пловдив в 25 кръг на Първа лига. На 10 юни „армейците“ са гости на „канарчетата“ в първи полуфинален двубой за Купата на България.

Резултати от контроли: Черно море – Етър 2:0, Левски – Витоша (Бистрица) 3:1, Лудогорец – Дунав 4:0

Снимки: beroe.bg, arda.bg