Мартин Луков стана Играч на мача при победа на Ал Тай (ВИДЕО)

Бившият вратар на Локо блесна с решителни намеси в последния ден на 2021-ва година

Бившият вратар на Локомотив (Пловдив) Мартин Луков бе избран за играч на мача, след като отборът му Ал Тай измъкна победата с 1:0 при гостуването на Ал Хазем в добавеното време. Срещата беше от 15-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия и се игра на 31 декември.

Единственият гол бе отбелязан в петата минута на добавеното време от Ноулидж Мусона.

До тогава Луков блесна с вещи намеси. В средата на първото полувреме Мартин спаси удар на бившия играч на ЦСКА-София Тиаго Родригес, който беше останал очи в очи с него, а в 86-ата минута изби коварен удар от близо на Карлос Страндберг.

След успеха в последните часове на 2021 година, Ал Тай е на осмото място в класирането с 19 точки.