Мартин Минчев прави фурор в Чехия (ВИДЕО)

Българинът с нови два гола и асистенция, Спарта (Прага) разби с 4:2 Пардубице

Бившият нападател на Черно Море Мартин Минчев изигра нов силен мач за Спарта (Прага). Българинът беше с основен принос за разгромната победа с 4:2 над Пардубице. Минчев вкара два гола и подаде за още един, а с изявите си показа, че периодът му на адаптация е отминал.

Преди паузата за националните отбори родният талант се разписа последователно срещу Лишен за Купата на Чехия и Злин в първенството. Той се представи на ниво и срещу Рейнджърс в Лига Европа, а треньорът Павел Върба не се поколеба отново да му гласува доверие. Той действаше на върха на атаката, подкрепян от младата звезда на Спарта Адам Хложек.

Именно Хложек изведе българина зад защитата в 20-ата минута. Последва точен изстрел в далечния ъгъл и тимът от столицата поведе. Вторият гол за гостите беше дело на Томаш Визнер в 28-ата минута след подаване на Якуб Пешек.

В самия край на първото полувреме след атака по левия фланг топката стигна до Минчев, който шутира точно до гредата и на практика реши всичко в полза на Спарта.

Преди да бъде сменен в 68-ата минута Мартин Минчев имаше още една отлична проява. Негов пробив и центриране дадоха възможност на Пешек да направи резултата 4:1 в полза на столичани. В края домакините върнаха едно попадение чрез Давид Хуф.

Спарта е в серия от 4 поредни победи във всички турнири. Отборът е на второ място в класирането на Фортуна лига с 26 точки – 4 по-малко от лидера Виктория (Пилзен). Трети е шампионът Славия (Прага) с 25 точки, колкото има и Словачко.

Следващото предизвикателство пред Спарта и Минчев е френският колос Олимпик Лион в турнира Лига Европа.