Меси класира Аржентина на Мондиал 2018 (ВИДЕО)

Чили загуби от Бразилия с 0:3 и отпадна, Уругвай и Колумбия са с визи за Световното

Хеттрик на Лионел Меси класира Аржентина за световното първенство в Русия. Гениалният нападател на Барселона се развихри и донесе така нужния успех на аржентинците при гостуването на Еквадор с 3:1. Победата позволи на световния вицешампион Аржентина да завърши на трето място в квалификациите на зона Южна Америка с 28 точки, което бе достатъчно за класирането на Мондиала.

Уругвай и Колумбия също намериха място на финалите за сметка на носителя на Копа Америка Чили, който загуби от Бразилия с 0:3 и отпадна.

Еквадорците поведоха още в 1-а минута с гол на Ромарио Ибара. Попадението не смути гостите и те отговориха подобаващо. Лионел Меси взе диригентската палка и до почивката обърна резултата в полза на Аржентина. В 12-а минута Меси комбинира с Анхел Ди Мария и с техничен удар под плонжа на вратаря изравни резултата.

Отново Меси бе най-съобразителен в 20-а минута, когато отне топката от противников защитник и с удар под гредата направи 2:1. След почивката Меси сложи точка на спора, отбелязвайки третия си гол в мача в 62-а минута след майсторски прехвърлящ удар. До края Мауро Икарди пропусна да вкара четвърти гол за Аржентина.

Уругвай завърши на второ място в групата след победа с 4:2 над Боливия. Два гола за урусите вкара Луис Суарес, а по веднъж се разписаха Единсон Кавани и Мартин Касерес. И двете попадения за Боливия паднаха след автоголове на Силва и Диего Годин.

Колумбия трябваше да трепери, но стигна до спасително 1:1 при гостуването на прекия конкурент Перу. Равенството остави Колумбия на четвърта позиция, последната, която дава право на директно класиране. Хамес Родригес изведе Колумбия в 56-а минута, а Паоло Гереро изравни за Перу. Ремито остави перуанците на пето място и те ще играят бараж с победителя в зона Океания.

Големият губещ след последните квалификации в Южна Америка е континенталният шампион Чили. Чилийците паднаха категорично с 0:3 при гостуването на първия в групата тим на Бразилия. Поражението остави Чили на шесто място и тимът ще гледа Мондиала по телевизията.

Бразилците отдавна си бяха осигурил място на финалите в Русия, но не допуснаха отпускане и спечелиха категорично. Паулиньо откри за Селесао в 55-а минута, а две минути по-късно Габриел Жезуш направи 2:0 след асистенция на Неймар. В добавеното време Жезуш вкара втория си гол в мача за крайното 3:0.

Снимка: barcablaugranes.com