Меси с рекорден мач №767 за Барселона, два гола и асистенция за 4:1 над Уеска (ВИДЕО)

Ливърпул сложи край на лошата си серия с 1:0 над Уулвърхямптън

Лионел Меси отбеляза рекордния си 767-и мач за Барселона с два гола и асистенция за победа с 4:1 срещу Уеска, с която каталунците се изкачиха на второ място в класирането на испанската Ла Лига. Те са с две точки пред Реал (Мадрид) и на четири зад лидера Атлетико.

Със 767-ия си мач за Барса, Меси изравни постижението на легендарния плеймейкър на отбора Шави Ернандес.

Меси и Антоан Гризман вкараха страхотни голове от далечно разстояние през първото полувреме, а гостите от Уеска рядко застрашаваха вратата на Марк-Андре тер Щеген. Той обаче допусна сериозна грешка секунди преди края на частта, когато събори Рафа Мир в наказателното поле и нападателят на гостите се разписа от дузпа.

Оскар Мингеса вкара първия си гол за Барса само осем минути след началото на втората част и възстанови преднината на каталунците, а Меси, който асистира за това попадение, сам оформи крайното 4:1 в 90-ата.

Уеска остана на последно място в класирането със сбор от 20 точки и на четири от първия над чертата Елче.

Диого Жота вкара срещу бившия си отбор и Ливърпул победи с 1:0 Уулвърхемптън в мач от английската Висша лига. С този успех „червените“ се изкачиха с две места до шесто и са на пет точки от отбора на Челси, който заема последната квота за Шампионската лига за момента.

Единственият гол падна в добавеното време на първата част. Мохамед Салах подаде на Садио Мане в бърза контраатака и сенегалецът пусна пас към Жота, който изпрати точен удар зад вратаря Руи Патрисио. Иначе Нелсън Семедо пропусна много добро положение за Уулвс още в началото, когато негов удар от близко разстояние бе блокиран от Алисон Бекер. Мане пък пропусна на два пъти за гостите, които изглеждаха беззъби в първите 30 минути от срещата.

Конър Коуди от Уулвс и Мо Салах от Ливърпул не успяха да вкарат две чисти положения през втората част и „червените“ спечелиха последния мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Срещата обаче завърши с неприятен момент, след като Патрисио бе ударен от Коуди при борба за висока топка със Салах. Вратарят на Уулвс получи сътресение и бе изнесен на носилка, но неговото състояние е добро.