Мико отпадна на старта на турнира в Амерсфоорт - DC news

Мико отпадна на старта на турнира в Амерсфоорт

Адриан Андреев достигна до втория кръг, но отстъпи на силния испанец Роберто Карбайес Баена

Националът на България за купа „Дейвис“ Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите „Чалънджър“ в Амерсфоорт (Нидерландия) с награден фонд от 45 730 евро.

Мико отстъпи на германеца Матс Мораинг с 4:6, 4:6 за 88 минути. Кузманов поведе с 4:1 в първия сет, след което Мораинг взе пет поредни гейма и поведе в резултата. Във втората част българинът допусна един пробив, който се оказа достатъчен за съперника му, за да стигне до крайния успех.

Адриан Андреев достигна до втория кръг, след като победи Даниел Мазур от Германия със 7:6(5), 6:0.

След това българинът, който заема 343-о място в световната ранглиста, отстъпи на поставения под номер 2 в схемата Роберто Карбайес Баена от Испания с 4:6, 4:6 за 1:45 час.

В първия сет до 4:4 двамата си размениха по два пробива, след което Баена взе подаването на Андреев и при свой сервис поведе в резултата. Във втората част испанецът направи пробив за 2:1, който се оказа достатъчен за крайния успех.