Мико се класира за финалния кръг на квалификациите в Анталия

Димитър Кузманов победи носителя на трофея от Sofia Open 2018 Мирза Башич, Адриан Андреев също стартира с успех, но Александър Лазаров отпадна

Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за финалния кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове от категория АТП 250 в турския курорт Анталия с награден фонд 361 800 евро.

Осмият поставен в пресявките Кузманов се наложи убедително с 6:3, 6:1 над бившия номер 72 в света Мирза Башич (Босна и Херцеговина), шампион от надпреварата от същия ранг в София през 2018 година.

Пловдивчанинът взе първия сет с единствен пробив в шестия гейм, а във втората част изцяло доминираше, за да триумфира след 73 минути игра.

Така той заработи 1750 евро и 6 точки за световната ранглиста, в която заема 298-ото място. В решителния мач за влизане в основната схема той ще се изправи срещу номер 4 Андреа Пелегрино (Италия), 278-и в класацията на АТП.

По-рано днес получилият „уайлд кард“ Адриан Андреев също стартира с победа в квалификациите над Лукаш Клайн (Словакия) с 6:3, 7:6(7) и очаква друг италианец Андреа Вавасори.

Третият българин в пресявките отпадна. Александър Лазаров загуби от десетия поставен в схемата на пресявките Лукас Мийдлер (Австрия) с 6:1, 3:6, 3:6 след 98 минути игра.

Българинът взе първия сет с шест поредни гейма, но във втората част Мийдлер реализира ранен пробив, а след 4:3 австриецът направи серия от шест последователни гейма, с което изравни резултата и поведе с 4:0 в решителния трети сет по пътя си крайната победа.