Мико започна с победа втората фаза на турнира в Белград

Александър Лазаров обърна световния №23 Душан Лайович

Националът на България за Купа „Дейвис“ Димитър Кузманов започна с победа втората фаза на демонстративния турнир по тенис на червени кортове в Белград, организиран от Академията на Янко Типсаревич. Мико победи Томислав Бъркич от Босна и Херцеговина с 6:3, 6:4 за 80 минути игра.

Срещата беше прекъсната за кратко във втория гейм на втория сет заради дъжд. Българинът пръв загуби подаването си за 1:2, но след това взе четири поредни гейма и лесно затвори първата част. Във втория сет Кузманов отстъпваше с 1:3, но успя да направи обрат 4:3.

В деветия гейм пловдивчанинът стигна до нов пробив и при свой сервис затвори мача. В тази група са още световният №101 Емил Русувуори от Финландия и 956-ият в света Лука Павлович от Франция.

Александър Лазаров пък записа великолепна победа над световния №23 Душан Лайович. Алекс направи обрат и се наложи с 6:7(4), 6:4, 6:4, след почти 2 часа и 28 минути игра.

Лазаров имаше два сетбола при 5:4 и 40:15 от посрещане в първия сет, но не успя да ги реализира. При 6:5 имаше още една точка за спечелване на сета, но и този път Лайович се спаси. В тайбрека Алекс отстъпи с 4:7 точки.

Във втората част Лазаров поведе с 5:1 и дори имаше сетбол за 6:1, но съперникът му се измъкна и дори върна един пробив, преди да се стигне до равенство в сетовете.

В третата решаваща част Алекс поведе с пробив, който бе моментално върнат. Лазаров отново дръпна с брейк за 3:2 и успя да го запази до края на срещата.

В групата на Лазаров са още световния №367 Нерман Фатич №1319 Хамад Медьедович.