Милан детронира Интер и е шампион за 19-и път! (ВИДЕО) - DC news

Милан детронира Интер и е шампион за 19-и път! (ВИДЕО)

Отборът на Гранада изпадна от испанския елит

Милан е шампион на Италия за 19-и път в своята история и за първи от сезон 2010/2011 насам!

Това стана факт, след като „росонерите“ спечелиха с 3:0 визитата си на Сасуоло и въпреки, че градските им съперници от Интер победиха със същия резултата Сампдория, запазиха първото място в крайното класиране.

Милан реши съдбата на титлата още до почивката, когато паднаха и трите гола.

Оливие Жиру вкара две попадения, а Франк Кесие добави трети гол, като и за трите асистира Рафаел Леао.

През втората част Златан Ибрахимович се появи в игра за Милан и не след дълго прати топката в мрежата на Сасуоло с глава, но попадението бе отменено заради засада.

Милан се нуждаеше само от точка, за да триумфира с титлата и с лекота изпълни задача.

Тимът на Стефано Пиоли се чувстваше домакин на стадиона на Сасуоло, като 18 000 тифози на Милан създадоха подобаваща шампионска атмосфера за любимия си тим.

В същото време запалянковците стартираха шампионските празненства на прочутия площад Дуомо още преди последния съдийски сигнал на мача със Сасуоло.

Другият милански гранд Интер трябваше да победи Сампдория и да разчита на поражение на Милан, но от този ребус се изпълни само първата част. Миналогодишните шампиони спечелиха срещу генуезците с 3:0, но този успех не донесе радост за „нерадзурите“.

След нулево първо полувреме Интер набързо реши мача с три гола в началото на втората част. Иван Перишич откри резултата в 49-а минута, а Хоакин Кореа добави два гола в рамките на две минути (55 и 57-а).

Резултатите от 38-ия кръг на Серия „А“: Специя – Наполи  0:3, Интер – Сампдория  3:0, Сасуоло – Милан  0:3, Дженоа – Болоня  0:1, Аталанта – Емполи  0:1, Лацио – Верона  3:3, Фиорентина – Ювентус  2:0, Венеция – Каляри 0:0, Салернитана – Удинезе 0:4, Торино – Рома  0:3

Отборът на Гранада е големият губещ в тройната битка за оцеляване в испанската Ла Лига, след като в последния 38-и кръг завърши 0:0 на свой терен с Еспаньол. По този начин тимът на Гранада остана с 38 точки и бе изпреварен от отборите на Кадис и Майорка, които си взеха три точки като гости.

Кадис измъкна с 1:0 успеха над вече изпадналия Алавес, а Майорка прекърши с 2:0 Осасуна в Памплона. По този начин тези двата състава събраха по 39 и изскочиха над чертата.

А Гранада можеше да подпечата оставането си в 72-ата минута, но Хорхе Молина пропусна дузпа. 40-годишният ветеран на вратата на Еспаньол – Диего Лопес спаси удара му. Само 4 минути по-късно феновете на домакините от Гранада получиха още един студен душ – Кадис вкара за 1:0 при визитата си на Алавес чрез Антъни Лосано.

Майорка си реши нещата без проблеми – първо Анхел Родригес откри резултата в 47-ата минута, а Клеман Грение удвои седем минути преди края.

На първите 4 честа и с квота за Шампионската лига са Реал (Мадрид) с 86 т, Барселона със 73, Атлетико (Мадрид) със 71 и Севиля със 70 т. В Лига Европа ще играят Бетис и Реал Сосиедад и в Лигата на конференциите – Виляреал. Изпадат Гранада, Леванте и Алавес.

Резултати от последния кръг: Елче – Хетафе  3:1, Алавес – Кадис  0:1,  Гранада – Еспаньол  0:0, Осасуна – Майорка  0:2, Барселона – Виляреал 0:2, Реал Сосиедад – Атлетико (Мадрид)  1:2, Севиля – Атлетик Билбао  1:0.