Милан наказа Ювентус с 3:0 насред Торино (ВИДЕО)

Реал едва се добра до 2:2 със Севиля, Юнайтед обърна Астън Вила с 3:1 и отложи празненствата на Сити

Милан срази Ювентус с 3:0 в среща от 35-и кръг на Серия „А“, играна на стадион „Алианц“ в Торино.

Младежкият национал на Испания Брахим Диас осигури предимство на „росонерите“ в края на първото полувреме.

В 58-ата минута Франк Кесие не успя да реализира дузпа, а малко след това ветеранът Златан Ибрахимович бе принуден да напусне терена заради травма. Въпреки тези проблеми Милан успя да удвои аванса си в 78-ата минута с гол на Анте Ребич, а Фикайо Томори оформи класическия успех в 82-ата минута.

След тази загуба Ювентус остана извън зона Шампионска лига, на пета позиция с 69 точки. Шампионът Интер е с 85 точки, а Аталанта и Милан имат по 72 и са съответно на втора и трета позиция. До края на шампионата остават три кръга.

Реал (Мадрид) и Севиля завършиха наравно 2:2 в заключителния мач от 35-и кръг на Примера дивисион. Срещата се игра на стадион „Алфредо Ди Стефано“ в испанската столица.

Гостите на два пъти повеждаха в резултата, а Реал се измъкна от поражение в самия край на двубоя.

Фернандо даде преднина на гостите в 22-ата минута, а Марко Асенсио в 67-ата възстанови равенството.

В 78-ата минута Севиля отново излезе напред с точен изстрел на Иван Ракитич от дузпа, но мадридчани се докопаха до точката благодарение на гол на Еден Азар в четвъртата минута от допълнителното време.

Атлетико (Мадрид) остава лидер със 77 точки, а Реал (Мадрид) и Барселона имат по 75. Севиля е на четвърто място със 71 пункта.

Манчестър Юнайтед отложи с поне още няколко дни празненствата на градския си съперник Манчестър Сити за спечелването на шампионската титла, след като победи Астън Вила с 3:1 като гост в мач от 35-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на „Вила Парк“ в Бирмингам се разви по обичайния за „червените дяволи“ развой през този сезон, като те допуснаха първия гол, но успяха да стигнат до рекордния си десети пълен обрат през кампанията, за да дръпнат с шест точки пред третия в класирането Челси. Възпитаниците на Оле Гунар Солскяр започнаха по-активно, но бяха попарени в 24-та минута, когато Бертран Траоре се разписа със страхотен диагонален изстрел, дошъл след слаба намеса на Виктор Линдельоф.

Само десет минути след почивката гостите вече водеха в резултата, като първо Бруно Фернандеш изравни от дузпа, отсъдена за нарушения на Дъглас Луис срещу Пол Погба, а след това Мейсън Грийнууд вкара с точен удар с левия крак по земя, след като преди това се освободи по добър начин от Тайрън Мингс. Точка на спорта сложи намиращият се в страхотна форма Единсон Кавани, който се разписа с глава след центриране на Маркъс Рашфорд в 87-та минута. Малко след това голмайсторът на бирмингамци Оли Уоткинс получи пресилен втори жълт картон за симулация и бе изгонен от главния рефер Крис Кавана. Лошата новина за Солскяр бе контузията в глезена, която централният защитник Хари Магуайър получи в края.

С този успех Манчестър Юнайтед се доближи на десет точки от лидера Манчестър Сити, като всяка следваща загуба на „червените дяволи“ или победа на „гражданите“ ще означава титла за Сити. Само след два дни Юнайтед приема Лестър Сити, а в четвъртък е домакин на Ливърпул. Астън Вила заема 11-та позиция с актив от 48 точки.

Уулвърхемптън победи Брайтън енд Хоув Албиън с 2:1 у дома. „Вълците“ са 12-ти с 45 точки, докато „чайките“ са на 15-то място с 37 точки.