Милан обърна Ювентус в дербито с 4:2 (ВИДЕО)

„Росонерите“ губеха с 0:2, но стигнаха до 4:2 само за 18 минути, Лацио загуби с 1:2 като гост на Лече и вече няма шансове за титлата

Милан и Ювентус изиграха историческо дерби в 31-ия кръг на Серия „А“, от което „росонерите“ излязоха победители и то с категоричното 4:2. Важното в случая е, че домакините от Милано губеха с 0:2 до 62-та минута, но обърнаха мача само за 18 минути!

Първият шанс в мача бе за Милан, когато в 7-ата минута Салемакерс отправи точен, но слаб удар, който на затрудни особено Войчех Шчесни.

В 13-ата минута пък Кристиано Роналдо проби отляво и отправи хубав диагонален удар, който профуча покрай вратата. Десет минути по-късно Ибрахимович отправи изстрел към вратата на съперника, но Шчесни и този път бе стабилен под рамката.

Малко след това Ибрахимович бе намерен в добра позиция и шутира по земя, но и този път Шчесни спаси. В 32-ата минута гостите поискаха дузпа за това, че Ибрахимович вдигна високо крака си и изрита в главата Кристиано Роналдо, но съдията не видя основания да посочи бялата точка.

В 45-ата минута Гонсало Игуаин стреля от границата на наказателното поле, но Джанлуиджи Донарума спаси. В ответната атака Златан Ибрахимович успя да порази вратата на Шчесни, но попадението не бе зачетено заради засада на шведа.

Ювентус откри резултата още в началото на второто полувреме. В 47-ата минута Адриен Рабио пое топката в средата на терена, проби невероятно в стил Марадона и от границата на наказателното поле матира Донарума в горния ляв ъгъл. Само шест минути по-късно резултатът бе удвоен в полза на „Старата госпожа“. Куадрадо прати дълъг пас в предни позиции към Роналдо, двамата централни защитници на Милан Романьоли и Кяер се сблъскаха във въздуха и позволиха на португалеца да изскочи зад гърба им и да стреля във вратата за 0:2.

Милан обаче се върна в мача в 62-ата минута. Топката срещна ръката на Леонардо Бонучи след изстрел на Анте Ребич и след разглеждане на ситуацията с ВАР бе отсъдена дузпа за домакините, а Ибрахимович хландокръвно реализира от бялата точка.

Четири минути по-късно резултатът бе изравнен. След двойно подаване на границата на пеналта топката се озова в Кеси, който навлезе напред и стреля, а топката рикошира в Бонучи и влетя в мрежата.

Само минута по-късно обратът беше пълен. Ребич беше съборен от Ругани, но Гуида пусна авантаж. Резервата Рафаел Леао пое отляво и стреля мощно по земя, като Счезни отново беше объркан от отклонение на топката и Милан отбеляза за 3:2!

В 77-та минута Донарума показа страхотен рефлекс, след като Ругани стреля мощно с глава след корнер, но стражът на Милан спаси на голлинията. Всичко се реши в 81-ата минута. Алекс Сандро направи груба грешка, като подари топката на Джакомо Бонавентура, който веднага подаде за непокрития Анте Ребич в наказателното поле, а хърватинът без забавяне отбеляза за 4:2.

Домакините можеха да вкарат и още един гол в 90-ата минута, когато Хакан Чалханоглу стреля опасно от фаул, но Шчесни с блестящ рефлекс опази вратата си.

Лацио до голяма степен развя бялото знаме в битката за титлата в Серия „А“. Възпитаниците на Симоне Индзаги във втори пореден мач разочароваха, след като загубиха с 1:2 в гостуването си на един от аутсайдерите в първенството в лицето на Лече в срещата между двата тима от 31-ия кръг. „Орлите“ първи поведоха в мача с попадение на Филипе Кайседо в 5-ата минута, но Кума Бабакар в 30-ата и Фабио Лусиони в 47-ата минута обърнаха нещата в полза на домакините и им осигуриха важни три точки в битката за оцеляване в елита.

Лече се поздрави с победата и спря серията си от 6 поредни загуби, като освен това излезе от опасната зона, като вече е на 17-ата позиция с 28 точки. Лацио остава на 2-ото място с 68 точки.