Милан се измъчи срещу 10 от Цървена звезда, но продължава напред в Лига Европа (ВИДЕО)

Ето осминафиналистите в турнира след реваншите снощи

Милан се поизмъчи срещу Цървена звезда, но след домакинско равенство 1:1 се класира за осминафиналите на Лига Европа. Първата среща в Белград беше завършила 2:2 и италианците продължават напред заради правилото за повече отбелязани голове на чужд терен.

Домакините поведоха още в деветата минута, когато Франк Кесие реализира от дузпа, отсъдена за игра с ръка в пеналта на Марк Гобелич.

Сърбите изравниха резултата в средата на първото полувреме чрез Ел Фарду Бен и в големи периоди до края на срещата изглеждаха по-опасни от знаменития си съперник.

Гостите останаха с човек по-малко след втори жълт и червен картон на Гобелич 20-ина минути преди края, но продължиха да създават по-добрите положения.

В края Милан беше принуден да се защитава, но успя да удържи, въпреки че възпитаниците на Стефано Пиоли останаха без победа в последните си четири мача от всички турнири.

Манчестър Юнайтед очаквано също продължи напред след 0:0 срещу Реал Сосиедад. Реваншът изглеждаше предрешен след успеха на англичаните с 4:0 в първата среща. Островитяните започнаха лежерно и в 13-ата минута испанците можеха да поведат, но Микел Оярсабал пропусна да вкара от дузпа след нарушение на Даниел Джеймс срещу Андони Горосабел в наказателното поле.

В последствие Бруно Фернандеш удари напречната греда на вратата на Реал Сосиедад, а вратарят на испанците Алекс Рамиро отрази изстрели на Антони Марсиал и Джеймс.
Модибо Санян нацели гредата за испанците с удар с глава отблизо след почивката, а гол на резервата на манчестърци Аксел Туанзебе беше отменен заради нарушение в атака на Виктор Линдельоф срещу Джон Баутиста в ситуацията.

Шола Шортайър пък влезе като резерва в 76-ата минута на мястото на Мейсън Грийнууд и стана най-младият футболист на Юнайтед с участие в Евротурнирите на възраст от 17 години и 23 дни.

Друг английски тим Лестър Сити отпадна след домакинско поражение с 0:2 от Славия Прага.

Лукаш Провод и Абделах Сима вкараха за чехите след почивката и пратиха отбора си на осминафиналите след 0:0 в първия мач.

Египетският нападател Кока реализира решаващия гол за Олимпиакос в 86-ата минута на гостуването на ПСВ Айндховен. Гърците продължават напред, въпреки загубата с 1:2, след като спечелиха първата среща с 4:2.

Късно попадение също прати Динамо Киев напред в надпреварата. Виталий Буялский се разписа в 83-ата минута за успеха с 1:0 над домакина Брюж. Първата среща беше завършила 1:1.

Йънг Бойс елиминира Байер Леверкузен след 2:0 като гост. В първата среща швейцарците бяха спечелили с 4:3.

Арсенал победи Бенфика с 3:2 и с общ резултат 4:3 се класира за осминафиналите. Двубоят, на който англичаните бяха символични домакини, се игра в Атина заради рестрикциите за пътуване до Острова, свързани с пандемията от Ковид-19.

Малко преди средата на първата част лондончани поведоха. Букайо Сака изведе зад защитата Пиер-Емерик Обамеянг, който се измъкна сам на скорост и хладнокръвно преодоля вратаря Елтон за 1:0.

В 43-ата минута Диого Гонсалвеш изравни за Бенфика от фаул.

Втората част започна с попадение на Обамеянг, което правилно беше отменено заради минимална засада.

В 61-ата минута португалците стигнаха до пълен обрат. Балонна топка, изритана от вратаря, беше преценена лошо от халфа на Дани Себайос, който се опита нескопосано да върне към Лено с глава, но Рафа Силва пресече, преодоля стража на англичаните и на празна врата направи 2:1.

Шест минути по-късно Киърън Тиърни изравни. Той получи пас от резервата Уилиан в ляво в пеналта и със силен удар по диагонала направи 2:2.

В 87-ата минута Арсенал все пак стигна до успеха. Сака центрира от дясно към далечната греда и Обамеянг отблизо с глава засече в мрежата.

Гранада загуби с 1:2 гостуването си на Наполи, но продължава напред с общ резултат 3:2. Италианците, които трябваше да наваксват пасив от 0:2 от първия мач, започнаха отлично. Още в третата минута Пьотр Зелински откри, след като направи самостоятелен пробив от централния кръг на терена и точен с шут от границата на наказателното поле преодоля вратаря Руи Силва.

Гранада вкара така важния гол на чужд терен в 25-ата минута, с което увеличи предимството си от двата мача. Димитри Фулкие центрира от дясно и Анхел Монторо от десетина метра засече с глава в мрежата на Алекс Мерет.

Наполи създаде още ситуации до почивката, а в 35-ата минута беше най-близо до втори гол, но капитанът Лоренцо Инсиние нацели напречната греда от фаул.

В 59-ата минута Фабиан Руис направи 2:1 след асистенция на Инсиние, а до края Дрис Мертенс и Руис направиха още пропуски, което се оказа решаващо.

Носителят на трофея през 1992 година Аякс също продължава на осминафиналите, след като постигна домакинска победа с 2:1 над Лил. Първата среща във Франция завърши със същия резултат за амстердамци.

Норвежкият Мьолде поднесе изненадата, след като победи с 2:0 при гостуването си на Хофенхайм. Първата среща беше завършила 3:3 и германците бяха считани за фаворити, но
Ейрик Уланд Андерсен се разписа два пъти в 18-ата минута и в петата минута на добавеното време, за да прати отбора си напред.

Рейнджърс също достигна осминафиналите след втори успех над белгийския Анверп, този път с 5:2 на „Айброкс“. Първата среща беше завършила 4:3 за шотландците. Алфредо Морелос се отличи с гол и две асистенции.

Шахтьор Донецк спечели с 1:0 срещу гостуващия Макаби Тел Авив (Израел) и с общ резултат 3:0 е осминафиналист.

Виляреал също за втори път победи Залцбург след 2:1 в реванша. Първата среща завърши 2:0 за испанците.