Милан ще зимува като лидер в Серия „А“, следва го Интер (ВИДЕО)

Юнайтед и Тотнъм полуфиналисти за Купата на Лигата, Вердер, Волфсбург и Щутгарт напред за Купата на Германия, Реал с пети пореден успех в Ла Лига

Лидерът в Серия „А“ Милан постигна изключително драматичен успех с 3:2 срещу Лацио като домакин от 14-ия кръг и ще зимува на първата позиция.

„Росонерите“ поведоха с два гола, допуснаха частичен обрат, но в самия край Тео Ернандес отбеляза победния гол.

Срещата започна отлично за домакините и още след 10 минути те водеха. Хакан Чалханоглу изпълни корнер, а в наказателното поле Анте Ребич надскочи всички и насочи топката в долния десен ъгъл на Рейна.

Само пет минути по-късно Анте Ребич се засуети в наказателното поле и пробва пас към Леао, който бе пресечен. Топката обаче стигна отново до него и при опита му да стреля бранител в жълто влезе грубо в краката му и Ди Бело посочи бялата точка.

На 11-те метра застана Чалханоглу, който матира Рейна за 2:0.

В 26-та минута се стигна до много спорно отсъждане. След корнер пред вратата на Милан Хоакин Кореа се строполи на терена, което накара Ди Бело да се консултира с ВАР. Повторенията не показаха нарушение срещу нападателя, като се видя единствено леко докосване на глезена на нападателя, но реферът все пак посочи бялата точка – дузпа за Лацио.

Зад топката застана Чиро Имобиле, който обаче беше спрян от Донарума. Топката остана във въздуха, след като се отби от гредата, а там Луис Алберто стреля с глава и все пак вкара за 2:1.

След почивката Лацио заигра много по-добре и малко преди час игра изравни. Милинкович-Савич прати пас по конец над защитата на Милан, а Чиро Имобиле заби дежурния си гол в Серия А за 2:2.

В следващите минути лациалите бяха вдъхновени и в 73-та минута Маричи можеше да направи пълен обрат, но ударът му по земя мина покрай вратата на Донарума.

Четири минути преди края Анте Ребич направи два големи пропуска. Първо пробив на Тео Ернандес и пас към него на намери непокрит, но ударът му по земя беше спасен от Рейна, а само секунди след това той бе изведен сам срещу стража на гостите, но прати шут покрай вратата.

Така се стигна до втората минута на продължението, когато Милан стигна до корнер, Чалханоглу центрира, а там Тео Ернандес се извиси и заби топката за 3:2!

Така Милан събра 34 точки на върха и продължава да е единственият непобеден отбор в Европа през този сезон. Лацио пък остана на осмо място с 21 точки.

Интер успя да спечели с 2:1 гостуването си на Верона в мача си от 14-ия кръг на Серия А. Лаутаро Мартинес и Милан Шкринияр бяха точни за гостите, а Иван Илич върна за миг надеждите на Хелас за нещо повече в мача.

Срещата започна слабо и за двата отбора, като чак в 36-та минута се стигна до нещо по-интересно. Тогава Лаутаро Мартинез получи отличен извеждащ пас и стреля силно под гредата, но Силвестри спаси по впечатляващ начин!

След почивката обаче „нерадзурите“ откриха. В 52-та минута Хакими получи отдясно и прати центриране към Мартинез, който от въздуха стреля в лявата греда и топката влезе в мрежата на домакините.

Малко след час игра обаче Верона изравни. След кошмарна грешка на Ханданович, който трябваше да улови спокойно слаба центрирана топка към него на голлинията, стражът я изби и прати на метър пред себе си в краката на Шкриниар, а той бе шокиран от това и Иван Илич я чукна между двама им за 1:1.

Интер все пак стигна отново до аванс в 69-та минута, когато центриране на Брозович отдясно намери Шкринияр в наказателното на Верона, а бранителят бе изключително прецизен при удара си с глава за 2:1.

Така Интер събра 33 точки и е на второто място на точка зад Милан.

Рома успя да победи с 3:2 Каляри и се изкачи на третото място в Серия „А“.

„Римските вълци“ поведоха още в 11-та минута чрез Верету. До края на полувремето нови интересни моменти нямаше, но след почивката паднаха цели четири гола. Още в 59-та Жоао Педро изравни за сардинци.

В 71-та Джеко отново се доказа като лидера на Рома и върна отбора напред в резултата. Шест минути по-късно само Манчини удвои аванса на домакините.

В самия край от дузпа отново Жоао Педро вкара, но това не стигна за частичен обрат на Каляри.

По същото време един от фаворитите за Топ 4 Наполи завърши само 1:1 срещу Торино.

Неаполитанци бяха без двама от лидерите си – Мертенс и Осимен, което се отрази на играта им в атака. След скучно първо полувреме, в 56-та минута Армандо Ицо изведе „биковете“ напред в резултата.

Дженаро Гатузо хвърли всички козове от пейката в лицето на Лозано, Йоренте, Марио Руи и Фабиан Руиз. Пертенопеите бяха пълни доминанти, но трябваше да изчакат до втората минута на продължението, когато пас на Зиелински намери Инсине и той изравни в самия край.

Резултати: Верона – Интер 1:2,  Милан – Лацио 3:2, Рома – Каляри 3:2, Болоня – Аталанта 2:2, Наполи – Торино 1:1, Сампдория – Сасуоло 2:3, Специя – Дженоа 1:2, Удинезе – Беневенто 0:2

Манчестър Юнайтед се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на Лигата, след като постигна успех с 2:0 при визитата си на Евертън на „Гудисън Парк“.

Първото попадение бе дело на Единсон Кавани, който бе точен в 88-ата минута, а в 96-ата минута Антъни Марсиал удвои.

Срещата започна с добро темпо, а първите голови възможности се откриха през Кавани и в 17-ата минута той пропиля шансове да открие резултатa.

Първо след удар от воле Олсен успя да се намеси, а след това топката отново се върна при него и пробва късмета си от малък ъгъл. Отново обаче шведският страж на „карамелите“ бе на мястото си.

В 24-ата минута Телес отново центрира отляво в наказателното поле, където Мейсън Грийнууд засече с глава, но топката се отби от лявата странична греда на Олсен.

След 30-ата минута Евертън започва да показва положителни неща на терена и в една ситуация Сигурдсон принуди Хендерсън да спасява удара му от фаул.

В 41-ата минута отново Сигурдсон стреля по тревата, но слабо и в ръцете на вратаря.

В добавеното време на първата част изстрел на Бруно Фернандеш бе уловен от Олсен.

Второто полувреме не започна с шеметното темпо на първата част, но Юнайтед отново имаше първата по-опасна ситуация.

В 49-ата минута Единсон Кавани оладя подаване отдясно в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но имаше рикошет и топката излезе в корнер.

На повторенията обаче се видя, че уругваецът си помогна с ръка при овладяването на топката, но в турнира системата ВАР не се използва.

В 62-ата минута Фернандеш отправи опасен удар, който обаче не намери очертанията на вратата.

Малко след това в игра за „червените дяволи“ се появиха Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд, които замениха Дони ван де Беек и Мейсън Грийнууд. Малко по-рано пък за Евертън влязоха в игра Бернард, който замени контузилия се Ричарлисон, както и Том Дейвис на мястото на Андре Гомеш.

В следващите минути имаше много брак в действията и на двата отбора, като играта често бе спирана заради нарушения и закономорено ситуации пред двмата вратари липсваха.

Десет минути преди края на редовното време Телес стреля силно от пряк свободен удар точно пред наказателното поле на домакините, но над вратата на Олсен.

В 88-ата минута Кавани откри за гостите, след като отправи убийствен удар по диагонала, след като преди това бе намерен на границата на наказателното поле, а до края нямаше повече голове.

В 96-ата минута Марсиал удвои и „уби“ интригата в мача, в зародиш, и оформи крайния реултат.

Тотнъм също се класира за 1/2-финалите на Купата на Лигата, след като надви Стоук с 3:1 при визитата си на „Британия“.

„Шпорите“ поведоха през първата част с гола на Гарет Бейл, но Джордан Томпсън възстанови равенството. Наложи се футболистите на Жозе Моуриньо да вдигнат оборотите, за да стигнат до победата. В голмайстори се превърнаха Бен Дейвис и Хари Кейн.

Четвърт час след началото именно нападателят получи първата добре възможност за гол. Английският национал отправи опасен удар по посока противниковата врата, но стражът на домакините Анди Лонерган плонжира и предотврати гол.

В 22-ата минута Тотнъм поведе с попадение на Гарет Бейл. Хари Уинкс центрира в наказателното поле, а Гарет Бейл отклони с глава и отбеляза за 1:0.

Малко преди почивката Деле Али можеше да удвои аванса на лондончани, но Лонерган успя да спаси удара му.

В 53-ата минута Джордан Томпсън завърши бърза контраатака и върна Стоук в мача. Джейкъб Браун го намери в наказателното поле, а халфът преодоля Юго Лорис с прецизен удар в близкия ъгъл.

Тотнъм се окопити и стана по-агресивен в търсене на втори гол. В 70-ата минута миг на индивидуална гениалност бе достатъчен за „шпорите“ да излязат напред в резултата. Бен Дейвис си нагласи топката на левия крак и стреля мощно по земя. Получи се рикошет в левия страничен стълб, след което топката се озова в мрежата на Лонерган. Определено никакви шансове за стража.

Домакините разбраха, че няма какво да губят и се втурнаха в атака. В 77-ата минута Тотнъм отне топката в противниковата половина. Хьон-Мин Сон бе изведен сам срещу вратаря. Кореецът елегантно го прехвърли и отбеляза, но страничният рефер сигнализира за засада с високо вдигнат флаг. Повторенията показаха, че Сон е в редовно позиция и голът трябваше да бъде зачетен.

Няколко минути по-късно Хари Кейн все пак се разписа за 3:1. Той бе намерен в наказателното поле и с хубав удар под напречната греда матира Лонерган.

В 86-ата минута Стивън Флетчър засече с глава центриране в наказателното поле. Нападателят бе изпуснат от отбраната на Тотнъм, но ударът му бе доста неточен.

До последния съдийски сигнал „шпорите“ владееха играта и не позволиха на дадоха никакви шансове на своя опонент.