Милош Раонич е първият съперник на Григор в Мадрид

Канадецът победи Николас Кикер със 6:3, 6:2

Милош Раонич е първият съперник на Григор Димитров на Мастърса в Мадрид. В първия кръг канадецът победи със 6:3, 6:2 аржентинеца Николас Кикер.

Първата ни ракета има положителен баланс срещу канадеца и води с 3:1 победи. Двамата за последно се срещнаха в Бризбейн, когато българинът записа чиста победа, а всичките им останали срещи са на твърда настилка.

Раонич стигна до първите си възможности за брейк в четвъртия гейм, като се възползва от четвъртата точка за пробив в частта, за да дръпне с 3:1. В осмия гейм той пропусна три шанса да затвори сета от посрещане, но все пак го направи на собствен сервис за 6:3.

Световният №24 тръгна с ранен брейк във втория сет за 2:1 и затвърди с подаване на нула. В седмия гейм канадският тенисист предреши всичко с нов брейк за 5:2, а после протоколно затвори мача със 6:2.

Снимка: madrid-open.com