Младежите на България със страхотна победа с 2:1 като гости на Сърбия

Илиян Илиев и Калоян Кръстев вкараха за нашите и запазиха шансовете за класиране на Евро 2021

Младежкият национален отбор на България постигна впечатляваща победа над Сърбия като гост с 2:1 в европейска квалификация, играна в Горни Милановац. Така тимът на Александър Димитров запази шансове за едно от първите две места в Група 5 на квалификациите за Евро 2021, след като събра 11 точки и си върна третата позиция във временното класиране.

Младите „лъвове“ не оставиха съмнение в превъзходството си през целия мач и освен двете попадения, удариха още две греди и създадоха още доста положения пред вратата на домакините.

Резултатът бе открит от младата надежда на Черно море Илиян Илиев, който в края на първото полувреме открадна топката от сръбски бранител и след самостоятелен пробив я прати в десния ъгъл на вратаря Илич.

През втората част нашите продължиха да доминират. Изстрел на Здравко Димитров от фаул като по чудо не се превърна във втори гол, след като топката на два пъти рикошира в гредата, но все пак ново попадение падна в 64-тата минута, когато Калоян Кръстев засече центриране от ляво и матира сръбската отбрана.

В самия край на мача Сърбия намали от дузпа чрез Илич, но така и не успя да спре българският тим към победата.

Съставът на България: 1. Наумов, 2. А. Христов, 3. Томбак, 4. Лясков, 6. Антов, 8. Юруков, 10. Иванов, 11. Димитров, 17. Кръстев, 21. Чандъров, 22. Илиев.

Селекционер: Александър Димитров