Младежите направиха 1:1 като гости на Словения (ВИДЕО)

Серкан Юсеин излезе като титуляр, Вутов влезе на смяна, Тонислав Йорданов вкара изравнителния гол за нашите

Младежкият национален отбор по футбол на България регистрира равенство 1:1 при визитата си на Словения и окончателно се прости с надеждите си за второто място в група 9 на квалификациите за Европейското първенство, което ще се проведе догодина в Италия и Сан Марино.

“Лъвчетата” на Антони Здравков загубиха реални шансове за класиране на Евро 2019 още след ремито с Черна гора през септември, а сега стигнаха до равенство в края на предпоследния си двубой от потока.

За селекционера, както и за голяма част от настоящите футболисти, предстоящата във вторник визита на аутсайдера Люксембург ще е и последната среща с България U21.

След това треньорът ще поеме клубния шампион Лудогорец, докато много от състезателите ще навършат позволената възраст.

Това не важи за превърналия се в герой за нашите в петък тийнейджър Тонислав Йорданов. 19-годишният нападател, който играе под наем в Литекс от ЦСКА, влезе като резерва в 80-ата минута и само шест по-късно вкара изравнителния гол.

Любопитното е, че точно толкова бяха необходими и на Лука Сусняра да отрие резултата. Той влезе на терена в 57-ата минута и вкара дебютния си гол на ниво младежи в 63-ата.

Серкан Юсеин от Ботев (Пловдив) игра цял мач, а Антонио Вутов влезе на смяна в 65-ата минута на мястото на Янис Карабельов.

След равенството разликата между България и Словения остана 4 точки, а така днешният ни съперник ще финишира след лидера Франция, независимо как ще приключи предстоящата среща между двата тима.

В другия мач от групата Черна гора победи Люксембург с 3:0.

Преди последните двубои от групата „петлите“ имат пълен актив от 27 точки, словенците са с 15, а България и Казахстан – по 10. Следват Черна гора с 8 и Люксембург с едва 4 в своя актив.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЛОВЕНИЯ: Сорчан, Пишев, Бречи, Тучич, Липушчек, Брекало, Глиха, Станкович, Вокич, Репас, Примч;

БЪЛГАРИЯ: Наумов, Георгиев, Костадинов, Петко Христов, Велков (к), Лясков, Карабельов, Юсеин, Милев, Йомов, Кръстев;