Младежите загубиха от Франция с 0:1 (СНИМКИ И ВИДЕО)

Звездата Муса Дембеле наказа колективна грешка на нашите, Антонио Вутов сътвори най-чистото положение

Младежките национали на България се представиха изключително достойно срещу силния отбор на Франция, но след куп пропуски отстъпиха с 0:1 в Стара Загора в мач от квалификационна Група 9 за Европейското първенство за младежи в Италия догодина.

Единственото попадение на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора реализира звездата на гостите – струващият 22 млн. евро Муса Дембеле. Новият нападател на Олимпик (Лион) се възползва от колективна грешка в защитата на „трикольорите“ и с глава прати топката в мрежата на неубедителния в ситуацията Даниел Наумов за победното 1:0.

„Канарчетата“ Антонио Вутов и Серкан Юсеин започнаха мача на „Трейс Арена“ като титуляри. Вутов сътвори най-опасното положение в 49-ата минута, когато преодоля Бернардони, след което от малък ъгъл намери начин да прекара топката между краката на защитник в тъмносиньо. За негов малшанс обаче тя рикошира в него и не намери очертанията на френската врата.

Той обаче има и вина за попадението на Дембеле, защото загуби топката в една невралгична зона на терена и позволи на французите да контраатакуват. Неслучайно, веднага след попадението, юношата на Левски отстъпи мястото си на Анатоли Георгиев.

Чест прави, че от първата минута на двубоя момчетата на Тони Здравков се надиграваха с мултимилионната селекция на „петлите“ и непрестанно търсеха път към мрежата на Бернардони. За съжаление, младите „лъвове“ направиха няколко фрапантни пропуска, а гостите на свой ред повишиха темпото след почивката и се възползваха от единствената грешка на иначе перфектния в този мач Наумов, за да си осигурят осма поредна победа в групата.

По този начин България пропусна отлична възможност да скъси дистанциятата до втория – тима на Словения, който по-рано днес завърши 0:0 като гост на Казахстан. Французите пък вече и на теория, и на практика са сигурни участници на Евро 2019, докато за нашите момчета остава тежката задача да търсят задължителни победи в следващите си две срещи – визитите на Черна гора и Словения, и евентуално при гостуването на Люксембург в края.

В момента абсолютен и безапелационен лидер в групата е Франция, който е с пълен актив от 24 точки. Втори в подреждането е съставът на словенците, който е с 11 точки на сметката си след седем изиграни двубоя до момента. Третият Казахстан е с точка по-малко, но и мач повече. България остава на четвъртото място с 8 точки след изиграните до момента седем двубоя.

България: 1. Наумов, 5. Керчев, 7. Йомов, 8. Ал. Георгиев (9. Кръстев 66′), 10. Юсеин, 11. Милев, 13. Велков (к), 14. Карабельов (17. Стоев 83′), 15. П. Христов, 20. Вутов (6. Ант. Георгиев 58′), 21. Костадинов

Селекционер: Антони Здравков

Франция: 23. Бернардони, 3. Бускали, 4. Диало, 5. Нкунку (12. Аоар 70′), 8. Тусар, 9. Дембеле (20. Терие 66′), 10. Ндомбеле (21. Чам 77′), 14. Бамба, 18. Упамекано, 19. Росие, 22. Дел Кастиьо

Селекционер: Силвен Рипол