Монтана спря Локо с 2:2 на „Лаута“ (ВИДЕО)

„Черно-белите“ продължават да са лидери на 3 точки от Лудогорец, който е с 2 мача по-малко

Локомотив (Пловдив) завърши 2:2 срещу Монтана у дома в мач от 11-ия кръг на Първа лига. „Смърфовете” продължават да са лидери с 23 точки, на 3 пред Лудогорец, който вече е с 2 мача по-малко, а в неделя е домакин на Левски.

Шоуто бе през първата част, като още в 6-ата минута Димитър Илиев откри резултата с юбилейния си гол №40 с черно-бялата фланелка, а в 25-ата минута Тони Тасев възстанови равенството. В 31-ата минута гостите оформиха обрата чрез автогол на Лукас Масоеро, изработен изцяло от Тони Тасев, но „смърфовете“ отвърнаха светкавично с гол на Бирсент Карагарен.

Двубоят започна спокойно, но домакините се възползваха по перфектен начин първия си ъглов удар в мача и откриха светкавично. В 6-ата минута Анте Аралица засече центрирането от корнер, след което топката достигна до Димитър Илиев. С удар от далечната греда капитанът на „смърфовете“ бе безпощаден и с шестото си попадение от началото на сезона разпечата вратата на Марин Орлинов.

Само две минути по-късно Анте Аралица стигна на скорост до топката и отправи точен изстрел към вратата на Орлинов, който обаче внимаваше и улови.

Първият точен удар за гостите дойде едва след около четвърт час игра. Опитът на Билал Бари бе в очертанията на вратата, но нямаше необходимата сила, за да затрудни Мартин Луков.

Импулсът в играта на Монтана се запази и гостите дочакаха своя момент. Парвиз Умарбаев сбърка при изнасянето на топката, което доведе до овладяването и от страна на Билал Бари, който намери Тони Тасев в наказателното поле. С техничен удар крилото прати топката във вратата на Мартин Луков и отбеляза своя четвърти гол през сезона.

След половин час игра играчите в синьо оформиха обрата. Тони Тасев премина покрай Петър Витанов и пусна успоредно подаване на голлинията. Лукас Масоеро обаче засече топката и я прати в собствената си врата.

Отговорът на „железничарите“ не закъсня. Момчил Цветанов овладя подаване отляво и центрира в наказателното поле., където и Аралица, и Илич се разминаха с топката, но Карагарен плонжира и изпрати топката право във вратата на Орлинов, възстановявайки равенството.

В края на първата част гостите се активизираха още повече. В рамките на само две минути Билал Бари и Янко Ангелов опитаха да застрашат вратата на Орлинов, но без успех. Локомотив обаче отговори с опасен шут на Карагарен, който не изненада стража на гостите.

Втората част бе доста по-спокойна. След около час игра Милош Петрович влезе грубо в краката на Тони Тасев, който не можа да продължи срещата и бе заменен принудително от Сергей Георгиев.

Единствените по-добри възможности бяха две бързи атаки за двата отбора, но ударите на Билал Бари и Бирсент Карагарен бяха неточни и не доведоха до промяна в резултата. В последните минути на срещата Георги Минчев пропусна да се превърне в герой за своите, след като ударът му бе отразен от Марин Орлинов.

Така „смърфовете“ пропуснаха да се отделят на върха, въпреки че остават първи с 23 точки, но и два мача повече от преследвача Лудогорец. Монтана, от своя страна, най-накрая отбеляза като гост и вече има 12 пункта в актива си.