Мугуруса и Контавейт ще спорят за титлата във Финалите на WTA (ВИДЕО)

Джокович и Рубльов в търсене на втора победа в Торино

Испанката Гарбине Мугуруса и естонката Анет Контавейт ще се изправят една срещу друга в мача за титлата на Финалите на WTA в Гуадалахара, Мексико. Тази нощ двете спечелиха полуфиналните си мачове и в ранната сутрин на четвъртък ще си оспорват една от най-престижните титли в Тура.

В първия полуфинал шестата поставена в схемата Мугуруса победи сънародничката си Паула Бадоса с 6-3, 6-3 за час и 25 минути игра. „Мисля, че това е най-добрият ми мач в Гуадалахара до момента, не бях играла срещу нея досега, така че беше трудно, но съм много щастлива от победата. Гордея се с Паула, тя започна годината назад в ранглистата, а сега е играч от топ 10. Тя заслужава почивка“, коментира Мугуруса, която за първи път в кариерата си достига финала на този турнир.

Във втория мач намиращата се в страхотна форма Контавейт успя да се наложи над Мария Сакари от Гърция с 6-1, 3-6, 6-3 за малко над два часа игра и вече има седем победи от седем полуфинални мача през годината. „Все още не мога да повярвам, че дори съм тук и играя срещу най-добрите тенисистки в толкова престижен турнир. Гордея се от себе си, че успях да постигна това и съм щастлива, че играя на такова ниво“, сподели Контавейт, която има 29 победи в последните си 32 мача в Тура.

Мугуруса и Контавейт вече играха в груповата фаза на турнира, когато испанката се наложи в два сета, за да сложи край на серията на естонката от 12 поредни успеха.

Новак Джокович ще се изправи срещу Андрей Рубльов във втория си мач от Зелената група на финалите на АТП в Торино. Световният номер 1 и руснакът излизат един срещу друг в сряда, 17 ноември, в 15:00 часа българско време.

И двамата тенисисти взеха откриващите си мачове от програмата на заключителния Мастърс. Джокера се справи с дебютанта Каспер Рууд в два сета, докато Рубльов записа чист успех над шампиона в турнира от 2019 Стефанос Циципас. Джокович и Рубльов не са играли до момента помежду си, а победителят от двойката в следобедния сеанс ще се доближи до полуфиналите на надпреварата в италианския град.

В късния мач един срещу друг на корта излизат Циципас и Рууд. И двамата започнаха с поражения в първите си срещи и евентуална загуба ще сложи край на шансовете за гърка или норвежеца да продължи напред в съревнованието. Циципас и Рууд имат два помежду си, в които си размениха по един успех. Скандинавецът спечели дебютния им сблъсък в осминафиналите на Мастърса в Мадрид, докато първата ракета на Гърция се наложи в четвъртфиналите на Мастърса в Канада.

В Червената група, действащият шампион Данийл Медведев записа втори пореден успех, след като сломи съпротивата на Александър Зверев след трисетов трилър с 6-3, 6-7 (3), 7-6 (6).