Надал е за 33-ти път на полуфинал в турнирите от „Големия шлем“

Испанецът победи аржентинеца Диего Шварцман в 3 сета, Бианка Андреску е най-младата полуфиналистка на US Open след Каролине Возняцки през 2009-а година

Рафаел Надал достигна до общо 33-ия си полуфинал в турнирите по тенис от „Големия шлем“. Поставеният под номер 2 испанец победи с 6:4, 7:5, 6:2 аржентинеца Диего Шварцман и се приближи до спечелване на четвърта титла от Откритото първенство на САЩ.

В десетия гейм от първия сет Надал направи решителен пробив и поведе в двубоя. В 12-ия гейм на втората част испанецът също спечели подаването на 20-ия поставен Шварцман за крайното 7:5.
В третия сет превъзходството на шампиона от 2010, 2013 и 2017 година беше още по-голямо и той приключи мача за 168 минути.

На полуфиналите Рафаел Надал, който има 18 титли от „Големия шлем“, ще се изправи срещу номер 24 Матео Беретини. 23-годишният италианец спечели драматично с 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 7:6 (5) срещу номер 13 в схемата Гаел Монфис.

Беретини е първият представител на Италия, който достигна до полуфиналите в Ню Йорк от 1977 година насам.
В тайбрека на маратонския мач, продължил близо четири часа, италианският тенисист поведе с 4:2 и 6:4, за да се поздрави с ценния успех след 7:5 при петия си мачбол и втори в решителния гейм.

Преди това, в останалите четири сета, лидерството в резултата се сменяше многократно при размяна на пробиви. Матео Беретини, който сервираше за спечелване на двубоя при 5:3 в петия сет, за първи път ще играе на полуфинал от турнир от „Големия шлем“.

Бианка Андреску достигна до полуфиналите на Откритото първенство по тенис на САЩ. Поставената под номер 15 представителка на Канада победи след обрат с 3:6, 6:2, 6:3 Елизе Мертенс.

19-годишната Андреску, която има две спечелени титли през сезона, стана най-младата полуфиналистка на турнира от „Големия шлем“ в Ню Йорк след Каролине Возняцки през 2009 година. Канадката има 13 победи и 3 поражения в трисетовите си двубои, а балансът й през 2019 година е 31 успеха и само 4 поражения.

Поставената под номер 25 в схемата белгийка Елизе Мертенс се опитваше да се класира за общо втори полуфинал в турнирите от „Големия шлем“.

Бианка Андреску допусна един пробив в първата част и изостана в резултата, но след това общо четири пъти спечели подаването на Мертенс в мача, който продължи 122 минути.

На полуфиналите Андреску ще се изправи срещу швейцарката Белинда Бенчич, която победи със 7:6 (5), 6:3 Дона Векич от Хърватия.