Надал се класира за полуфиналите в Лондон (ВИДЕО)

Световният №2 победи миналогодишния шампион Стефанос Циципас, в събота ще играе срещу Даниил Медведев

Рафаел Надал се класира за полуфиналите на финалния турнир на АТП в Лондон. Испанецът, който заема второ място в световната ранглиста, победи в три сета с 6:4, 4:6, 6:2 миналогодишния шампион Стефанос Циципас (Гърция).

Надал спечели второто място в група „Б“ на турнира в английската столица и на полуфиналите в събота ще се изправи срещу руснака Даниил Медведев.

Испанският тенисист поведе в резултата след решителен пробив в деветия гейм на първата част, но след това допусна изравняване, като Циципас спечели подаването на Надал в самия край на втория сет.

Бившият лидер в световната ранглиста постигна три пробива в третата част, за да спечели при втория си мачбол след 125 минути.

Рафаел Надал, който достигна до финалната четворка на турнира в Лондон за шести път от общо десет участия, никога не е печелил шампионския трофей в английската столица.

„Вълнувам се, че съм на полуфиналите, опитвам да дам най-доброто. В повечето години съм уморен през тези месеци, но сега е малко по-различно. Винаги е много трудно срещу най-силните в края на сезона“, заяви Надал.

Руснакът Андрей Рубльов победи Доминик Тийм (Австрия) в среща от последния кръг в група „Лондон 2020“. Рубльов надделя над Тийм с 6:2, 7:5 за едва 75 минути на корта.

Руснакът поведе с 4:0 по пътя си към успеха в първия сет.

Във втората част Рубльов направи пробив за 2:1, но Тийм взе подаването му в осмия гейм и изравни – 4:4. Руснакът стигна до нов пробив в изключително оспорвания 11-и гейм и при свой сервис затвори мача с ас. Миналогодишният финалист и номер 3 в схемата Тийм допусна първо поражение в групата, но след двете си победи преди това той предсрочно си беше осигурил участие на полуфиналите.

За 23-годишния Рубльов пък това беше първи успех след две загуби, но той приключи участието си в надпреварата. Руснакът, който е номер 8 в световната ранглиста, игра на финалите на АТП за първи път в кариерата си.

Съперникът на Тийм ще стане ясен днес след мача между Александър Зверев (Германия) и №1 в света Новак Джокович (Сърбия).