Надал срази Димитров и е на финал в Монте Карло (ВИДЕО)

Българинът бе напълно равностоен през първия сет, във втория му се обади рамото, Рафа срещу Нишикори в неделя

Сетовният №1 Рафаел Надал победи Григор Димитров със 6:4, 6:1 и се класира на финала на турнира от сериите „Мастърс 1000“ в Монте Карло. Там той ще срещне Александър Зверев или Кей Нишикори в опит да вземе единадесетата си титла.

Това бе 11-а победа на Матадора над българина от 12 мача помежду им.

Гришо загуби с 4:6 първия сет, но показва тенис от супер качество и е напълно равностоен на Краля на клея.

Гришо успя да се върне в мача след ранен пробив на съперника си, като направи и няколко блестящи удара. Рафа взе първия сет с прицизен удар върху линията, като подобри собствения си рекорд – това беше негов 33-ти пореден сет на клей.

Във втория сет българинът не приличаше на себе си, обади се и контузията му в рамото, а в крайна сметка испанецът го разгроми с 6:1.

Димитров записа три победи в Монте Карло – над Пиер-Юг Ербер, Филип Колшрайбер и Давид Гофен.

В похода си към 11-та титла Надал досега загуби само 16 гейма – 4 в мача срещу Алиаз Бедене, 5 срещу Карен Хачанов, само 2 срещу световния № 7 Доминик Тийм и пет от Григор Димитров.

Следващият турнир на Григор Димитров ще бъде в Барселона идната седмица.

Съперник на Рафаел Надал на финала в неделя ще бъде японецът Кей Нишикори, който победи Саша Зверев с 3:6, 6:3, 6:4.

Снимка: montecarlotennismasters.com