Награждават участниците в 3-я конкурс „РОДОЛЮБИЕ с букви, палитра и глас“ в Асеновград

Темата на третото издание бе „24 май – пиши красиво!“

Награждаването на участниците в третия конкурс „ РОДОЛЮБИЕ с букви, палитра и глас“, организиран от Исторически музей Асеновград и Студио РЕ, ще се проведе пред новооткритата книжарница „Хеликон“ на 10.06.2021 г. от 17.30 часа.

В третото издание на конкурса темата беше свързана с  24 май и краснописа. В него се включиха 400 деца между 7 и 14-годишна възраст от цялата страна, както и участници от българското училище в гр. Алзира, Испания. Авторитетно жури в състав: Антоанета Пепелишева, начален учител в ОУ „Христо Ботев“, гр. Асеновград, Дарина Янева, художник и основател на академия за детско творчество „Дая“ и художникът Андрей Янев, определиха две първи награди – за първокласничката  Михаела Йорданова от СУ „Вела Благоева“, гр. Велико Търново  и за Стенли Димитров на 14 г., от ОУ „Отец Паисий“, село Мененкьово, област Пазарджик. Второто място е за  Акън Юсуфов на 14 г. от ОУ „Отец Паисий“, гр. Асеновград, а третото за Калина Николова на 11 г. от ОУ „Д-р Петър Берон“, гр. Плевен.

Всички преписи на учениците, които избираха между „Аз съм Българче“ на Иван Вазов, „Високи, сини планини“ на Младен Исаев и „Букви“ на Цветан Ангелов, ще бъдат публикувани на сайта на Студио РЕ.

Церемонията по награждаването днес ще открият директорът на Исторически музей Асеновград –  Иван Дуков и управителите на „Студио Ре“ – Радомира Михова и Ефтим Чакъров. Оспорваното състезание за красив и четлив препис подкрепят: Данчо Панайотов, основател на книжарници „Хеликон“, Лилия Анастасова, собственик на „Виаспед“, пекарна „Гая“ – Пловдив, семейство Желеви от гр. Пловдив.

В програмата в деня на награждаването обичаната асеновградска изпълнителка Веси Пашалиева ще представи най-новите си песни от албума „Моят ритъм“.

Екипът на Исторически музей Асеновград и Студио РЕ благодари на всички деца, които взеха участие в третото издание на конкурса „РОДОЛЮБИЕ с букви, палитра и глас“.

Наградените участници са:

1.     Стенли Димитров 13 г. , ОУ „Отец Паисий“, село Мененкьово, област Пазарджик

1.     Михаела Йорданова 7 г., СУ „Вела Благоева“, гр. Велико Търново

2. Акън Юсуфов 14 г., ОУ „Отец Паисий“, гр. Асеновград

3. Калина Николова 11 г., ОУ „Д-р Петър Берон“, гр. Плевен

Грамоти за участие:

1.       Моника Ганчева 2 кл., ОУ „Олимпи Панов“, гр. Русе

2.       Ивет Калоянова Димитрова, 1 кл., СУ „Св.Климент Охридски“, гр. Дългопол

3.       Весела Паунова  13 г., ОУ „Отец Паисий“, гр. Асеновград

4.       Божидара Узунова  8 г., СУ ,,Петко Рачев Славейков“, гр. Трявна

5.       Калоян Григоров 9 г., ОУ„ Д-р Петър Берон“, гр. Плевен

6.       Лъчезар Иванов 8 г., ОУ „Св. св. Кирил и Методий“, село Марково, област Пловдив

7.       Селин Левент Еркан 7 г., ОУ „Иван Вазов“, гр. Свиленград

8.       Ъшъл Илкай Ърфан 11 г., ОУ „Отец Паисий“, село Добротица

9.       Светла Карастоянова 13 г., ОУ „Отец Паисий“, гр. Асеновград

10.     Георги Чочев 8 г., ОУ „Гоце Делчев, гр. Гоце Делчев

11.     Йоанна  Демирова 11 г., СУ „Св.Климент Охридски“,  гр. Дългопол

12.     Венимир Нешков 11 г., ОУ „Отец Паисий“, гр. Мартен

13.     Теа Маркова 8 г., ОУ „Д-р Петър Берон“ , гр. Плевен

14.     Драгомир Борисов 7 г., ОУ „Христо Ботев“, гр. Асеновград

15.     Лора Балтиева 8 г., СУ ,,Петко Рачев Славейков“, гр. Трявна

16.     Данаил Тотев 8 г., ОУ „Пенчо Славейков“, гр. Димитровград

17.     Бусе Ибрахим Бейтула 11 г., НУ „Васил Левски“, гр. Лозница

18.     Михаил Калинов Калинов 2 кл.,  ОУ „Св. Св. Кирил и Методий, гр. Гоце Делчев

19.     Ивон Енева 13 г., НЧ „Христо Ботев-1874г.“, село Рупките, област Стара Загора

20.     Специална грамота за З-ти „Б“клас от НУ „Васил Левски“, гр. Лозница, област Разград, с кл. р-л Айсел Хаджиева

21.      Специална грамота за училището в село Добротица, област Силистра, децата са от 4, 5, 6 и 7 клас на ОУ „Отец Паисий“ с учител Енчо Димитров, награда за оригинално оформление на преписите

Подобни статии

Top