Наполи и Милан направиха 2:2 в дербито (ВИДЕО)

Севиля победи с 2:0 Леганес, Борнемут разби с 4:1 Лестър

Наполи направи равенство 2:2 у дома срещу Милан в дербито от 32-ия кръг в шампионата на Италия.

След точно 20 минути игра Анте Ребич центрира към Тео Ернандес и той даде аванс в полза на „росонерите“.

В 34-ата минута вратарят Джанлуиджи Донарума не можа да хване топката при изпълнение на пряк свободен удар, а Джовани ди Лоренцо прати топката зад голлинията.

Последваха пропуски на Марио Руи и Фабиан Руис, а малко преди почивката Донарума спаси удар на Пьотър Желински.

В 60-ата минута Дрийс Мертенс направи обрат за неополитанците след нова неточност от Донарума.

В 73-ата минута на двубоя Франк Кесие възстанови равенството с точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Никола Максимович срещу Джакомо Бонавентура.

Три минути преди изтичане на редовното време Алексис Салемакерс получи втори жълт и съответно червен картон и остави гостуващия отбор с човек по-малко на терена.

След това равенство Милан заема седмото място с актив от 50 точки, докато Наполи има две точки повече на шеста позиция.

В друга среща от кръга Сампдория се наложи с 3:1 при гостуването срещу Удинезе и вече има актив от 35 точки на 14-то място в класирането. Фабио Куалярела, Федерико Бонацоли и Маноло Габиадини бяха точни в полза на гостите.

Удинезе е на 15-ата позиция също с 35 спечелени точки.

Севиля победи с 2:0 у дома Майорка в двубой от 35-ия кръг от Примера дивисион.

Четири минути преди почивката Лукас Окампос се разписа от дузпа и даде аванс за отбора от областта Андалусия. Юсеф Ен Несири оформи крайното 2:0 в 84-ата минута след прехвърлящ удар и дълъг пас на Боно.

Успехът осигури на севилци актив от 66 точки, колкото има и Атлетико (Мадрид). Двата отбора са на трето и четвърто място в класирането.

Леганес победи с 1:0 у дома Валенсия след попадение на Рубен Перес от дузпа в 18-ата минута. Домакините останаха с човек по-малко в 54-ата минута след червен картон на Джонатан Силва. „Бяло-черните“ са на девето място в класирането, докато Леганес все още е в зоната на изпадащите, на три точки от спасителната зона.

Тази вечер Реал (Мадрид) гостува на Гранада в опит да задържи преднината си от четири точки на върха в шампионата на Испания.

Борнемут победи с категоричното 4:1 у дома Лестър в двубой от 35-ия кръг от Висшата английска лига.

„Лисиците“ поведоха с 1:0 чрез Джейми Варди в 23-ата минута след удар отблизо.

В 66-ата минута беше дадено началото на обрата след точен удар от дузпа на Жуниор Станислас. Доминик Соланке направи резултата 2:1 само 60 секунди след това, а Чаглар Суюнчу получи червен картон и остави гостите с човек по-малко за удар без топка.

Автогол на Джони Евънс и още едно попадение на Соланке оформиха крайното 4:1 до 87-ата минута на срещата.

След този успех „черешките“ вече са на 18-то място в класирането с актив от 31 точки. Лестър Сити остава на четвърта позиция във Висшата лига с 59 точки.

Довечера Манчестър Юнайтед приема Саутхямптън.