Наполи победи с 2:0 носителя на трофея Ливърпул (ВИДЕО)

Дортмунд и Барса с 0:0, Челси с изненадваща загуба у дома с 0:1 от Валенсия

Наполи победи за втора поредна година у дома Ливърпул в групите на Шампионска лига. Така носителите на трофея стартираха с поражение защитата на титлата си, след като отстъпиха с 0:2 в Неапол.

Двете попадения паднаха в заключителните минути, като първо Дрис Мертенс откри от дузпа, а после резервата Фернандо Йоренте, който дебютира от пейката, оформи крайния резултат.

Лионел Меси записа първите си минути игра от началото на сезона като влезе на смяна за Барселона при равенството 0:0 при гостуването на Борусия (Дортмунд).

В герой за каталунците се превърна вратарят Марк-Андре тер Стеген, който не само спаси дузпа през втората част, а и опази резултата непроменен, въпреки сериозната офанзива на домакините. Длъжник за Дортмунд бе Марко Ройс, който пропусна да открие резултата от дузпа в 57-ата и пропиля няколко чисти положения.

Истинска голеада пък наблюдаваха зрителите в Залцбург, където местният тим разгроми с 6:2 белгийския Генк.

Аякс смаза Лил с 3:0, като точни за домакините бяха – Промес (18), Алварес (50), Таляфико (62).

Челси пък допусна загуба на собствен терен от Валенсия в мача между двата тима от Група „Н“ на Шампионската лига.

Битката на стадион „Стамфорд Бридж“ приключи при резултат 0:1. Автор на единствения гол в сблъсъка стана Родриго, разписал се след 74 минути игра.