Наполи спря Барселона с 1:1 в Лига Европа (ВИДЕО)

Бодьо/Глимт изненада с 3:1 като гост Селтик в Лигата на конференциите

В четвъртък вечер се изиграха осем мача от плейофната фаза на Лига Европа и осем двубоя от Лигата на конференциите. Победителите в плейофите ще се присъединят в осминафиналите на двата турнира към тимовете, които си осигуриха място в тази фаза като победители в своите групи.

В очаквания с най-голям интерес двубой Барселона и Наполи не се победиха на „Ноу Камп“ – 1:1, докато изненадата на вечерта дойде от Дортмунд, където местният Борусия загуби с 2:4 от Глазгоу Рейнджърс в своя юбилеен домакински мач №1000.

В късните срещи пък се стигна до два обрата от 0:1 до 2:1. Гръцкият Олимпиакос поведе на Аталанта в Бергамо, но в крайна сметка отстъпи, а същото стори и Лацио, който обаче падна от Порто също с 1:2, макар да реализира първия гол в срещата.

Междувременно Севиля победи Динамо (Загреб) с 3:1 след две бързи попадения точно преди края на първото полувреме, последното от които дело на пристигналия под наем от Манчестър Юнайтед нападател Антони Марсиал.

В друг мач, игран тази вечер, РБ Лайпциг – Реал Сосиедад си вкараха по 2 гола, но не се победиха в Германия – 2:0.

Норвежкият шампион Бодьо/Глимт продължава с великолепното си представяне в Лигата на конференциите, след като изненадващо победи с 3:1 като гост Селтик в първи 1/16-финален мач.

Скандинавците, които в групата победиха с 2:0 ЦСКА, направиха 0:0 в София и размазаха с 6:1 Рома, вкараха и през двете полувремена.

Резултатът в Шотландия откри Рунар Еспейорд в 7-ата минута след разбъркване в наказателното поле и удар в левия ъгъл.

В 55-ата минута Еспейорд се отчете и с асистенция. Той намери Амел Пелегрино, който имаше време да си нагласи топката и със силен удар покачи резултат.

В 80-ата минута Селтик запази шансове за класиране напред, след като Даизен Маеда вкара с глава пред опразнената врата след брилянтен прехвърлящ пас на Йосип Юранович.

Но само 120 секунди по-късно Хюго Ветлесен оформи крайното 3:1 след перфектен удар от границата на пеналтерията, влетял точно под горната греда.

От по-ранните мачове Славия Прага изненада Фенербахче в Турция с 3:2.

Фаворитите Лестър и Олимпик Марсилия не допуснаха сензации в своите срещи.