Нася Димитрова с приз за най-добър играч на полуфиналите!

България излиза тази вечер срещу домакина Унгария на финала на Златната волейболна лига

Нася Димитрова спечели приза за Най-добър играч на полуфиналния двубой с Финландия в Златната лига. Блокировачката на Марица (Пловдив) бе втора по резултатност с 13 точки и завърши с най-висок процент на атаката – 92 %. Именно този показател се оказа ключов за спечелването на срещата и впечатли организаторите на финалната четворка.

„Лъвиците“ се класираха на финала на Златната европейска лига, след като се наложиха категорично над скандинавките с 3:0 гейма. Тази вечер от 21:00 часа българско време момичетата на Иван Петков ще играят на финала срещу Унгария. Домакините се класираха за финала след победа над Чехия с 3:0 гейма.