Николай Генов триумфира с Купа „Камен Станчев“ (СНИМКИ)

Мария Гаралиева първа при жените, Мирчо Маглижанов и Радо Златев втори и трети при юношите младша

Националът на ПКД „Цар Симеон 1896“ Николай Генов триумфира с Купа „Камен Станчев“, организирана ежегодно от Община Самоков в памет на бившия треньор на България Камен Станчев.

Трасето бе с дължина от 100 км., като завърши със стръмно финално изкачване на връх „Ястребец“ над Боровец.

След опознавателно начало в първите 20 км., Николай Генов и Теодор Русев от КК „Хемус“ (Троян) атакуваха и се откъснаха значително от основната група. Генов завърши на първото място след силен финален спринт и вдигна третата си купа в рамките на 3 седмици.

Силно се представиха и останалите колоездачи на пловдивския „Цар Симеон 1896“.

При жените победителка стана Мария Гаралиева.

При юношите младша възраст второто място спечели Мирчо Маглижанов, а трети на почетната стълбичка се качи Радо Златев.