Нишикори обърна Гришо и помрачи рождения му ден! (ВИДЕО)

Българинът спечели първия сет с тайбрек, но загуби следващите два след епична битка

Григор Димитров отпадна на старта на Мастърс 1000 турнира в Рим с награден фонд 5.44 милиона евро. В двубой от втория кръг българинът отстъпи със 7:6 (4), 5:7, 4:6 пред Кей Нишикори след 2 часа и 56 минути игра. Загубата дойде навръх 27-ия рожден ден на Димитров.

Гришо определено има за какво да съжалява, тъй като имаше пробив преднина във втория и третия сет, но и в двата случая не успя да приключи срещата в своя полза. Това беше пети мач между двамата, а Нишикори постигна четвърта победа. Успехът гарантира на японеца място на осминафиналите и дуел с Филип Колшрайбер.

За рожденика Димитров пък сега предстои почивка. Следващият му турнир ще бъде „Ролан Гарос“, който започва след 11 дни във френската столица – Париж. Загубата за българина е четвърта поредна на турнира в Рим, където няма победа от три години насам. Въпреки това той спечели сега 45 точки за ранглистата и 32 135 евро от наградния фонд.

Поставеният под №1 в схемата Рафаел Надал (Испания) се класира за третия кръг без проблеми. В първия си мач от надпреварата седемкратният шампион Надал разгроми Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:1, 6:0. Испанецът нямаше никакви проблеми в двубоя, в който направи пет пробива.

Италианецът Фабио Фонини елиминира във втория кръг финалиста от „Мастърс“ турнир в Мадрид миналата неделя и шести поставен Доминик Тийм (Австрия) с 6:4, 1:6, 6:3 за 2:05 часа. В първия сет Фонини нарави пробив в деветия гейм и при свой сервис поведе в резултата, но във втората част Тийм подобри играта си и даде само гейм на италианеца. В третия сет с подкрепата на публиката Фонини поведе с 5:3 с пробив и без проблеми затвори мача.

Испанецът Алберт Рамос победи номер 8 Джон Иснър (САЩ) с 6:7(5), 7:6(2), 7:6(5) за 2:52 часа. Двамата си размениха само по един пробив в мача в третия сет, а Иснър наниза 30 аса, но това не му беше достатъчно.

Напред продължава и бившият №1 Новак Джокович, четирикратен носител на трофея в Рим, след победа със 6:4, 6:2 над Николос Басилашвили.