Носителят на Купата и Суперкупата Локомотив гостува тази вечер на шампиона Лудогорец (ВИДЕО)

„Орлите“ се хвърлят да трупат победи в шампионата, „смърфовете“ пък излизат с едно наум за мача с Тотнъм следващата седмица

Шампионът Лудогорец приема носителя на Купата на България Локомотив (Пловдив) тази вечер от 21:00 часа на „Хювефарма Арена“.

Това е единият от двата важни мача за възпитаниците на Бруно Акрапович, които вече победиха „орлите“ в мача за Суперкупата на България, а в четвъртик очакват английския гранд Тотнъм в Лига Европа. За разлика от тях шампионите получиха почивка от жребия и се класираха директно за третия предварителен кръг в европейските клубни турнири.

Локомотив подписа с хърватина Филип Михалевич и го картотекира за двубоя с Лудогорец.

Парвиз Умарбаев пък е на разположение на треньора Бруно Акрпович, след като по време на паузата се ожени в своята родина Таджикистан.

Важна новина при „черно-белите“ е влизането на легендата Георги Илиев в щаба на босненския специалист. По всяка вероятност нападателят Георги Минчев ще бъде поставен отново до капитана Димитър Илиев в двубоя срещу Лудогорец, тъй като Анте Аралица натрупа много мачове за кратко време и няма да е учудващо да му бъде дадена почивка.

Въпреки че Акрапович и ръководството твърдят, че няма да пазят футболистите за историческия мач с Тотнъм, няма как всички от „черно-белите“ да нямат едно наум за домакинството идващия четвъртък на „Лаута“.

Най-новото попълнение на Лудогорец – Оливие Вердон, бе представен официално в четвъртък. В същото време левият защитник Талеб Таута по всяка вероятност ще бъде пратен под наем в Израел, тъй като не се вписа в тима. Бранителят пристигна в Разград с добра визитка, след като носи екипа на германския Айтрахт (Франкфурт).

Капитанът Светослав Дяков продължава да бъде извън сметките на Павел Върба заради положителната проба за коронавирус, която даде наскоро. В момента борбеният халф е под карантина. На този етап чешкият специалист няма да разчита на още попълнения и селекцията изглежда, че е завършена.