Нов резил за „балъците“ на България! (ВИДЕО)

Балъков оттово не случи на вратар, макар и с връзки, ветеранът Христо Иванов се изложи

Променен национален отбор на България загуби с 1:3 от Ирландия в Дъблин, след като инкасира две попадения за три минути в заключителната част на контролата.

Селекционерът ни Красимир Балъков направи цели девет рокади сред титулярите след загубата 0:4 от Англия на „Уембли“ в европейска квалификация в събота, като местата си запазиха само Антон Недялков и Кристиян Малинов.

Първите си мачове за представителния ни тим записаха Георги Пашов и Христо Иванов – „едва“ на 37 години, като последният се превърна в най-възрастния дебютант за България, но увисна при едно центриране в 82-ата минута и даде шанс на Кевин Лонг да вкара за 2:1.

Скоро след това пък дебютантът Джеймс Колинс оформи крайния резултат, открит от Алън Брауни (56). Точен за България бе Ивелин Попов (67), който влезе на почивката и изравни от дузпа.

Първото полувреме поупразния стадион „Авива Стейдиъм“ не предложи много положения, макар че в края му домакините можеха да поведат след рикошет.

Христо Иванов обаче се намеси решително и успя да запази нулевото равенство до почивката.След нея на терена се появи Ивелин Попов и България заигра по-добре, но точно тогава допуснахме гол.

Това се случи в 56-ата минута, когато Иванов не можа да се справи по най-добрия начин с удар от границата на наказателното поле и Алън Брауни се разписа след добавка, макар да останаха съмнения за засада – 1:0.

сет минути по-късно обаче Божидар Краев бе съборен в пеналта, а Ивелин Попов изравни с безпощадно изпълнена дузпа – 1:1.

Стигна се обаче до 83-ата минута и един корнер за домакините, при който Иванов увисна, а Кевин Лонг вкара с глава за 2:1.

Точка на спора в 86-ата пък сложи дебютантът Джеймс Колинс, разписал се отблизо след образцова атака и центриране отдясно.

Така, за съжаление, Красимир Балъков записа негативен рекорд – четири поредни загуби откакто пое националите.