Нов резил за Барселона на "Камп Ноу", падна и от Райо Валекано (ВИДЕО) - DC news

Нов резил за Барселона на „Камп Ноу“, падна и от Райо Валекано (ВИДЕО)

Гол в 92-ата минута върна Милан на върха в Серия „А“

Испанският гранд Барселона записа нов резил на „Камп Ноу“, след като загуби от Райо Валекано с 0:1 в отложен мач от 21-ия кръг на Ла Лига.

След само седем минути игра гостите стигнаха до попадение. Алваро Гарсия бе оставен непокрит в наказателното поле и шутира в десния ъгъл, за да открие резултата. Това бе единствения точен удар за Райо Валекано в мача.

В 25-ата минута удар на Жорди Алба срещна гредата на вратата на Райо. Малко по-късно Гави се свлече в наказателното поле, но съдията не видя основания за отсъждане на дузпа. В края на полувремето пък мощен удар на Гави разтресе гредата, а при добавката Феран вкара, но бе в засада.

През втората част Барселона не подобри особено играта си. Каталунците контролираха топката, но не създаваха достатъчно добри шансове за отбелязване на попадение.

Около 70-ата минута Барса имаше претенции за дузпа след съмнения за игра с ръка на противников играч в наказателното поле на Райо, но съдията не видя подобно нещо. В самия край на мача страстите взеха връх и главният арбитър бе принуден да покаже няколко картона, сред които и червен – резервата Андони Ираола, който не бе в игра, бе изгонен.

В рамките на само 10 дни Барселона три пъти губи на „Камп Ноу“ – отпадна от Лига Европа след загуба от Айнтрахт, отстъпи на Кадис с 0:1 и сега отново губи с 0:1 на домашен терен.

В класирането каталунците заемат второ място с 63 точки, колкото има и третият Севиля, който е с по-лоша голова разлика. Реал (Мадрид) е лидер с 15 точки аванс и още в следващия кръг може да спечели титлата. Райо пък се изкачи до 11-о място с 40 пункта.

Милан постигна още една драматична победа през този сезон в Серия „А“, след като спечели с 2:1 дербито срещу Лацио на „Олимпико“.

Тимът на на Лучано Спалети поведе още в четвъртата минута с поредното попадение на Чиро Имобиле, който оползотвори пас на Сергей Милинкович-Савич.

Последваха няколко пропуска на „росонерите“, които все пак изравниха в 50-ата минута, когато Рафаел Леао асистира на Оливие Жиру и французинът протегна крак от близка дистанция за 1:1.

След това Милан отново започна да пропуска. Жуниор Месиас, Рафаел Леао и Тео Ернандес бяха близо до попадения преди в 92-ата минута лошо изчистена топка да бъде отклонена с глава от Ибрахимович и да стане удобна за Тонали. Халфът се разписа за 2:1.

Така Милан се върна на върха в Серия „А“. Тимът има 74 точки и води с две пред Интер, който ден по-рано взе дербито с Рома (3:1). „Нерадзурите“ са с мач по-малко. Наполи на практика отпадна от битката за титлата след загубата от Емполи (2:3) и седем точки изоставане от лидера. Лацио е шести с 56, на две зад градския съперник Рома.