Новак Джокович отново триумфира на "Уимбълдън" (ВИДЕО) - DC news

Новак Джокович отново триумфира на „Уимбълдън“ (ВИДЕО)

Събринът обърна Ник Кирьос за седмата си титла на „Свещената трева“ и общо 21-ва ог Големия шлем

Сърбинът Новак Джокович завоюва седмата си титла от „Уимбълдън“ и общо 21-а в кариерата си от Големия шлем.

35-годишният тенисист обърна на финала в Лондон Ник Кирьос с 4:6, 6:3, 6:4, 7:6(3). За австралиеца това бе първи финал на турнир от Големия шлем.

По този начин Ноле се приближи само на титла от своя голям съперник – испанеца Рафаел Надал, който има 22 титли „мейджър“ титли, но сега бе принуден за се откаже заради контузия.

Другият му конкурент – легендарният швейцарец Роджър Федерер, остава на третата позиция с 20 трофея, въпреки че има титла повече от „Уимбълдън“ в сравнение с Джокера.

Сърбинът загуби първия сет в днешния финал, но отново показа стабилната си психическа устойчивост и бързо изравни резултата в сетовете, след което взе и следващите два, за да триумфира отново на „свещената трева“ за четвърти пореден път.