Обезкървен Ботев удържа 0:0 с Черно море (ВИДЕО)

„Канарчетата“ доволни от точката, гостите с куп пропуски и греда

Въпреки липсата на четирима футболисти с COVID-19, Ботев (Пловдив) не допусна поражение у дома и направи 0:0 с Черно море. „Канарчетата“ продължават да са на незавидното 10-о място с 13 точки. Черно море пък е седми с 15 точки след 12-ия кръг. Гостите създадуха един куп атаки, като нацелиха и гредата на Георги Аргилашки, но генерално вратарят на Ботев изигра солиден мач и опази вратата си „суха“ при домакинството на „жълто-черните“.

Черно море създаде страхотно положение след 13 минути игра. Стефан Велев и Матиас Курьор свършиха страхотна работа вляво, а вторият центрира за Исмаил Иса. Той отправи изстрел с глава, но Аргилашки боксира напред. Десет по-късно халфът на „канарчетата“ Шоколаров се подхлъзна, а Илиан Илиев видя вляво Исмаил Иса. Той проби и върна топката към Панайотов, който отправи техничен удар, но встрани от пловдивската врата.

След 33 минути гостите от Варна нацелиха гредата на домакините. Исмаил Иса опита да стреля, след избита с глава топка вдясно на наказателното поле на Ботев, но ударът стана отлично подаване за Даниел Димов. Той стреля с глава отблизо, но топката се отби в напречната греда на Аргилашки.

Пресата на Черно море през втората част отново даде резултат, а „моряците“ откраднаха топката в 51-ата минута. Илиев комбинира с Курьор пред границата на наказателното полена Ботев и той стреля, но Аргилашки с върха на пръстите си изби в корнер. След него Даниел Димов стреля с крак от воле, но над напречната греда на Ботев Пловдив. Още с влизането си Леандро Андраде изтормози отбраната на Ботев Пловдив. Той надбяга вдясно Виктор Генев и стреля диагонално, но Аргилашки изби в ъглов удар.

Ходът на второто темпо бе сходен на този през първата част, като варненци бяха по-дейният отбор, докато пловдивчани изчакваха на контраакции, които 15 минути преди края не даваха резултат. Виктор Попов опита далечен удар в 76-ата, но без никакъв шанс да отбележи гол. До края на полувремето на тренировъчната база в Коматево зрителите от телевизорите си не видяха нищо интересно, като агресията на „моряците“ намаля и двата отбора приключиха при нулево равенство.