Осакатен Черно море направи чудото и е на финала за седмото място! (ВИДЕО)

Гол шедьовър на Исмаил Иса донесе успеха на поваления от COVID-19 варненски тим

Черно море победи с минималното 1:0 Арда и се красира на финал за седмото място в Първа лига.

В герой за домакините се превърна Исмаил Иса, който отбеляза единственото попадение през първата част. В 18-ата минута нападателят на „моряците“ развинти Милен Стоев, след което изключително технично прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на гостите от Кърджали за 1:0.

Отборът на варненци беше разтърсен от цели 16 болни от COVID-19 часове преди днешния си мач, сред които и наставникът Илиан Илиев, но успя да покаже силна психика и да постигне ценната победа.

Тя дойде още по-трудно и заради съдийската бригада, която се опитваше да помага на Арда по време на цялата среща, но и това не даде резултат. В 60-ата мминута за втори жълт картон бе изгонен Кардосо и домакините играха половин час с човек по-малко.

Успехът за „моряците“ означава, че те ще срещнат на финала някой от двойката Ботев (Пловдив) – Етър, които играят от 21:00 часа днес.