Отличен старт за Хавиер Ибаниес в Белград, Венсан Киркоров отпадна

Кристиян Николов и Рами Киуан излизат на ринга на СП в Сърбия днес

Хавиер Ибаниес стартира по най-добрия начин участието си на Световното първенство по бокс в Белград. Натурализираният кубинец се класира за втория кръг на шампионата на планетата в сръбската столица. В категория до 57 килограма олимпийският шампион за младежи елиминира с категоричното 5:0 съдийски гласа Маликзада Хасибула от състава на бежанците.

Националът ни показа по-голямата си класа, като умело нанасяше точни попадения, като в същото време се движеше добре по ринга и правеше така, че ударите на съперника му да „увисват”. Ибаниес бе значително по-бърз, като във втория и третия рунд обезличи опитите на Хасибула да го нарани.

С победата си Ибаниес се класира за втория кръг на шампионата. Там в четвъртък, 28 октомври, той ще се изправи срещу хърватина Филип Колак, който почиваше на старта.

Венсан Киркоров не успя да се класира за втория кръг. Националът ни допусна поражение на старта от норвежеца Мартин Скогхайм. Българинът отстъпи с 0:5 съдийски гласа в двубой, който бе в категория до 67 килограма.

Двама български боксьори ще започнат участието си на Световното първенство по бокс за мъже във втория състезателен ден. В следобедната сесия на ринга ще се качи Кристиян Николов. Представителят ни в полутежка категория (до 80 килограма) ще се боксира с Ким Гичае от Република Корея. Мачът е под номер 12 на ринг „В“.

Във вечерната сесия ще играе и Рами Киуан. Той започва в средна категория (до 75 килограма) с битка срещу испанеца Пабло Кой Бернал. Мачът е десети на ринг „А“.

Следобедната сесия започва в 13:00 часа местно време (14:00 часа българско), а вечерната е от 18:00 часа (19:00 българско време).