Пълдин победи с 4:2 ЖФК Локомотив на старта на първенството

„Черно-белите“ повеждаха 2 пъти в резултата, но в крайна сметка загубиха първия си мач посд ръководството на играещия треньор Златка Габерова

ЖФК Локомотив допусна поражение в първия кръг на Swiss Capital Лига. “Черно-белите“ записаха домакинска загуба от Пълдин с 2:4. Срещата се игра на стадиона в село Оризари.

Възпитаничките на Златка Габерова стигнаха до първата опасност в срещата – добро разиграване на Локомотив завърши с изстрел с глава на Манчева покрай врата. В 26-ата минута “черно-белите” откриха резултата. Цветана Манчева се разписа директно от фаул с удар от над 30 метра за 1:0.

В 42-ата минута гостите от Пълдин изравниха за 1:1 с изстрел от дистанция на Кристияна Димитрова.

Локомотив бързо си върна преднината и в 44-ата минута Мирослава Диновска направи 2:1.

Гостите започнаха по-активно в началото на второто полувреме. В 52-ата минута Пълдин изравни за 2:2 директно от корнер, изпълнен отново от Кристияна Димитрова а десет минути по-късно поведе за 2:3 чрез Гергана Георгиева.

Цветана Манчева имаше възможност да възстанови равенството, но ударът и мина встрани от вратата на Пълдин.

Крайното 2:4 оформи Георгиева с втория си гол пет минути преди края на срещата.

ЖФК Локомотив игра в състав: Илиана Минкова, Цвета Такучева, Кремена Петкова, Мария Павлова, Мирослава Диновска, Радослава Кирова, Даниела Мореева,  Кристин Кръстева, Даниела Савова, Златка Габерова, Цветана Манчева (Мария Неделчева, Далия Ангелова, Антоанета Начева)