ПАОК изхвърли сензационно Бенфика от Шампионската лига (ВИДЕО)

Големият грешник за португалския тим бе Ян Вертонген с автогол, сърбинът Андрия Живкович наказа бившите си съотборници с второ попадение

Гръцкият ПАОК поднесе една от най-големите изненади в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като отстрани португалския гранд Бенфика.

Бившият отбор на Димитър Бербатов се класира за плейофите след успех с 2:1 и ще спори с руския Краснодар за място в групите на най-престижния клубен турнир в Европа.

Кошмарен дебют имаше дошлият от Тотнъм белгийски защитник Ян Вертонген, който си вкара автогол и откри резултата в 63-ата минута.

В 67-ата на терена се появи сърбинът Андрия Живкович, който това лято бе освободен именно от Бенфика и в 75-ата минута наказа бившия си тим, за да удвои аванса на ПАОК с първия си гол за тима.

Αυτό ακριβώς… #PAOK #RiseUp #PAOKSLB #UCL

Публикувахте от PAOK FC / ΠΑΕ ΠΑΟΚ в Вторник, 15 септември 2020 г.

Дълбоко в добавеното време и резервата на гостите Рафа Силва се разписа, но само, за да оформи крайния резултат в повторния дебют на треньора Жорже Жезуш начело на Бенфика.

Следващият съперник на ПАОК ще е Краснодар, а победителят от двата мача ще се класира за груповата фаза на Шампионската лига.

Динамо (Киев) също се класира за плейофите в Шампионската лига, след като елиминира АЗ Алкмаар. На Олимпийския стадион в украинската столица отборът на Мирча Луческу се наложи с 2:0 и ще мери сили с Гент в решителните мачове. Белгийците победиха с 2:1 Рапид (Виена). Белгийският тим беше по-добър и поведе спокойно с попадения на Никлас Дорш и роман Яремчук (от дузпа). Австрийците намалиха чрез Юсуф Демир в третата минута на добавеното време.